niedziela, 22 listopada 2020 14:33

Happening na Kanoniczej pod mieszkaniem kardynała Dziwisza

Autor Tomasz Stępień
Happening na Kanoniczej pod mieszkaniem kardynała Dziwisza

Inicjatywa obywatelska "DOŚĆ milczenia - STOP klerykalizacji Polski zorganizowała w niedzielne przedpołudnie happening na ul. Kanoniczej.

Pomysłodawczynią i liderką inicjatywy #DOŚĆmilczenia – STOP klerykalizacji Polski jest Katarzyna Wójtowicz. Organizacja działa od lipca 2018 roku w Krakowie. Organizuje liczne wydarzenia na ulicach Krakowa – debaty uliczne na temat roli Kościoła w Polsce, demonstracje (głównie przed kurią krakowską), performansy na rynku krakowskim, marsze protestacyjne.

Kolejne odbyło się dzisiaj na ulicy Kanoniczej, gdzie mieszka kardynał Stanisław Dziwisz.

Właśnie w kardynała wymierzony był protest. – Niepamięć hierarchów kościelnych, nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Pan kardynał Dziwisz zasłania się niepamięcią. Ofiary pamiętają. Całe życie – mówią organizatorzy protestu. – Pan Dziwisz nic nie wie, nic nie słyszał i nic nie widział. To powszechne zjawisko dla kościelnych "dostojników". Jeśli pan Dziwisz ma dziury w pamięci, My chętnie te dziury załatamy.

Wydarzenie zostało zgłoszone w Urzędzie Miasta. Z tego względu mogło w nim wziąć udział maksymalnie 5 osób. Ale spacerujących w tym czasie po Kanoniczej było znacznie więcej.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje