środa, 29 czerwca 2022 13:29

[WIDEO] Letni Festiwal Smaków w Wieliczce. Za rok będzie jeszcze okazalszy!

Autor Marzena Gitler
[WIDEO] Letni Festiwal Smaków w Wieliczce. Za rok będzie jeszcze okazalszy!

W miniony weekend mieszkańcy powiatu wielickiego mogli przekonać się jak pysznie smakuje ich region. Na Letni Festiwal Smaków – Bitwa Regionów połączony z II Powiatowym Zjazdem Kół Gospodyń Wiejskich, przybyło kilkaset osób, miłośników dobrej kuchni i zabawy.

Festiwal poprowadził znany dziennikarz sportowy i prezenter telewizyjny Maciej Kurzajewski. Wśród gości znaleźli się wicemarszałek Łukasz Smółka oraz przedstawiciele zarządu powiatu wielickiego: wicestarosta Henryk Gawor, członek zarządu Aleksandra Ślusarek i sekretarz powiatu Rafał Ślęczka oraz posłanka Urszula Rusecka i starosta wielicki Adam Kociołek, którzy mówią o tym wydarzeniu.

- Letni Festiwal Smaków to nowe kulinarne wydarzenie w naszym regionie ale na pewno nie odbyło się po raz ostatni. W przyszłym roku chcemy rozbudować festiwal o udział producentów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych specjałów tak, aby mieli możliwość zaprezentowania swoich wyrobów - podsumował starosta Adam Kociołek.

Podczas tegorocznego festiwalu Koła Gospodyń Wiejskich wzięły udział w dwóch konkursach. Pierwszy zorganizowany przez  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod hasłem Bitwa Regionów, a drugi przez Powiat Wielicki na najsmaczniejszy deser słodko-słony.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje