czwartek, 3 marca 2022 14:04

[WIDEO] Śmiał się z Ukraińców. Teraz wyzywa Putina

Autor Katarzyna Jamróz
[WIDEO] Śmiał się z Ukraińców. Teraz wyzywa Putina

Na profilu NEXTA na Twitterze opublikowano filmik na którym widać, jak żołnierz z uśmiechem na twarzy nagrywa rakietowy ostrzał na Ukrainę. Pięć dni później, mężczyzna trafił do niewoli.

Wideo przedstawia dwa złączone ze sobą nagrania. Pierwszy materiał powstał 28 lutego, widać na nim uśmiechniętego rosyjskiego żołnierza, który w tle pokazuje lecące rakiety na Ukrainę. Z kolei druga część filmu przedstawia tego samego mężczyznę, ale schwytanego już przez ukraińskich żołnierzy. "Rosyjski okupant nie uśmiecha się tak, jak podczas ostrzału" – napisała NEXTA.

Ukraińcy zapytali żołnierza czy "zastanowił się nad tym, co robił zeszłej nocy", jeniec odpowiedział, że "tak". Na pytanie, czy "Putin to gnojek", rosyjski żołnierz odpowiedział twierdząco. Dopytano go, czy jest tego pewny, przerażony mężczyzna wykrztusił z siebie, że "tak".

Nagranie bardzo szybko obiegło internet. Pod filmikiem zamieszczonym przez NEXTA pojawiło się mnóstwo komentarzy, m.in.: "czekałem na to nagranie", "szybka karma", "oj, coś poszło nie tak", "to najpiękniejsze wideo jakie kiedykolwiek widziałem. Sława Ukrainie!".

Czytaj więcej:
Ukraina wypuści rosyjskich jeńców. Jest jeden warunek

Ukraina wypuści rosyjskich jeńców. Jest jeden warunek
Wiadomości Europa: Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało komunikat, w którym poinformowano, że rosyjscy żołnierze, którzy zostali wzięci do niewoli zostaną wypuszczeni pod warunkiem, że przyjadą po nich ich matki.
Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje