środa, 25 stycznia 2023 11:26

[WIDEO] Wandal uszkodził drzwi. Wpadł... na komisariacie

Autor Marzena Gitler
[WIDEO] Wandal uszkodził drzwi. Wpadł... na komisariacie

Policjanci z Wieliczki rozpoznali i zatrzymali wandala, który w listopadzie zniszczył drzwi w pawilonie handlowym. Mężczyzna wpadł, gdy przyszedł na komisariat jako świadek w innej sprawie.

19 listopada ub.r. w godzinach nocnych, w Wieliczce młody mężczyzna ubrany w ciemną kurtkę i dwa różne buty "trenował" kickboxing na drzwiach jednego z pawilonów handlowych. Właściciel zgłosił uszkodzenie drzwi na policję. Na szczęści w budynku był monitoring, na którym widać jak sprawcę.

Wartość strat oszacowano na blisko tysiąc złotych. W tej sprawie toczyło się postępowanie. Policjanci cały czas poszukiwali sprawcy uszkodzenia mienia.

Sprawcę udało się niespodziewanie zatrzymać 18 stycznia br. 41- letni mieszkaniec gminy Wieliczka przyszedł na komisariat na przesłuchanie jako świadek w innej sprawie. Kryminalni skojarzyli że stoi przed nimi poszukiwany sprawca uszkodzenia drzwi. Mężczyzna był nawet tak samo ubrany, jak w trakcie wandalskiego wybryku.

41- latek usłyszał został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do dokonania tego przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. screen KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje