niedziela, 17 grudnia 2023 15:23

Wieliczanie spotkali się na Rynku Górnym na tradycyjnej wigilii [WIDEO, FOTO]

Autor Marzena Gitler
Wieliczanie spotkali się na Rynku Górnym na tradycyjnej wigilii [WIDEO, FOTO]

Kolędy, życzenia, tradycyjne przysmaki i świąteczny nastrój - mieszkańcy gminy Wieliczka spotkali się na tradycyjnej wigilii, na którą zaprosił burmistrz Artur Kozioł.

Zielone choinki, stragany i piękna szopka, sanie Mikołaja, na których można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, duże stoły, na których pojawił się świąteczny poczęstunek i scena, z której popłynęły życzenia i kolędy. W niedzielne południe, 17 grudnia, wielicki Rynek Górny wypełniły rzesze mieszkańców, aby wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt i przełamać się opłatkiem z włodarzami Miasta i Gminy.

⭐🌲Wigilia dla Mieszkańców Wieliczki 🌲⭐

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Niedziela, 17 grudnia 2023

Życzenia złożyli mieszkańcom burmistrz Wieliczki Artur Kozioł oraz proboszcz Parafii Św. Klemensa w Wieliczce ks. Wojciech Olszowski. Przy dźwiękach kolęd zaśpiewanych przez Scholę Hosanna oraz chór Gospel Voice burmistrz i zastępczyni burmistrza Agnieszka Szczepaniak dzielili się opłatkiem i rozmawiali z uczestnikami uroczystości. O tradycyjny wigilijny poczęstunek zadbały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Wieliczka. Nie zabrakło spotkania ze św. Mikołajem, Betlejemskiego Światła Pokoju, pięknych krakowskich szopek, z którymi kolędować przyszli strażacy ochotnicy i grupy kolędniczej z Turem i gwiazdą.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz ciast i ozdób świątecznych, przygotowany przez Przedszkole Samorządowe nr 3 w Wieliczce.

Podczas wigilii dla mieszkańców podsumowano też 10. już, jubileuszową edycję „Choinki z klasą”. Ta akcja, która polega na wspólnym dekorowaniu ustawionych na rynku choinek przez przedszkolaki i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych, sprawia wielką frajdę najmłodszym mieszkańcom miasta i gminy, którzy potem przychodzą z rodzicami pokazać im "swoje" drzewko. W nagrodę za piękną pracę wszyscy mali uczestnicy akcji otrzymali upominki w postaci kolorowanek z motywami wielickimi, a efekty tegorocznej akcji przez cały okres bożonarodzeniowy będą zdobić Wieliczkę.

fot. MOK w Wieliczce

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka