wtorek, 8 października 2019 13:59

Wieliczanie wicemistrzami Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Autor Marzena Gitler
Wieliczanie wicemistrzami Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Od 4 do 6 października odbyła się 6. Runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z bazą rajdu w Dusznikach – Zdroju – Zieleniec – 53 Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec. Załoga rajdowa Stopa/Ślęczka Rally Team – Filip Stopa i Rafał Ślęczka jadąc rajdowym BMW 318 iS kolejny raz stanęła na podium.

Ostatnia runda w tym sezonie dostarczyła wiele emocji i rozstrzygnięć. Blisko 220 km zaciętego ścigania, 7 z 18 odcinków przejeżdżanych po zmroku, a do tego zmienne warunki pogodowe od jazdy w ulewie i mgle w sobotę, po przepiękne słońce w niedzielę. W bardzo trudnych warunkach świetnie poradziła sobie załoga rajdowa Stopa/Ślęczka Rally Team – Filip Stopa i Rafał Ślęczka jadąc rajdowym BMW 318 iS, stając na podium:

• 3. miejsce w Kategorii FIA 4/J2 ( auta z lat 1986 – 1990 )
• 3. miejsce w Historycznej Klasyfikacji Generalnej Motul HRSMP 2019 ( Kategorie FIA 1, FIA 2, FIA 3, FIA 4/J1, FIA 4/J2 )

Zespół rajdowy Stopa/Ślęczka Rally Team zajmując 3. miejsce w Kategorii FIA 4/J2 podczas ostatniej rundy cyklu Motul HRSMP 53. Rajdzie Dolnośląskim – Hotel Zieleniec po podliczeniu punktów z pozostałych eliminacji zdobyła I Wicemistrzostwo Polski.

Filip Stopa: Kończymy sezon HRSMP w bardzo dobrych humorach broniąc pozycje Wicemistrza Polski w Kategorii FIA 4/J2. Rajd nie należał do łatwych, warunki na trasie, nocne odcinki i ponad 200 km oesowych sprawiły, że jazda samochodem tylnonapędowym nie była łatwa. Cieszy mnie fakt, że przez cały rajd podróżowaliśmy bezbłędnie, a nasze BMW po raz kolejny nie zawiodło. Wielkie podziękowania dla Rafała Ślęczki za kawał dobrej pracy na prawym fotelu jak również dla całej ekipy QQ Motorsport za wspaniałą atmosferę i doping podczas imprezy.

Rafał Ślęczka: Jesteśmy I Wicemistrzami Polski ! To dla Nas wyjątkowy start, w wyjątkowo arcy trudnym rajdzie. Udało się nam cały czas utrzymać właściwą koncentrację, nie ryzykować nadmiernie i przywieź dobry wynik na metę rajdu. Podziękowania kieruję w stronę Filipa Stopy, który zawsze profesjonalnie podchodzi do tematu i szybko, a zarazem bezpiecznie prowadzi swoją „tylnonapędowe” BMW. Dziękujemy również naszym partnerom rajdowym, rodzinom, całemu naszemu zespołowi rajdowemu. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy kibicowali nam na odcinkach rajdu oraz internecie.

mat. prasowy

Wieliczka - najnowsze informacje