czwartek, 4 sierpnia 2022 13:16

Wieliczka. 40 mandatów w jeden tydzień! Na tej ulicy kierowcy nagminnie łamią przepisy

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. 40 mandatów w jeden tydzień! Na tej ulicy kierowcy nagminnie łamią przepisy

Do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpływają kolejne zgłoszenia o łamaniu przepisów związanych ze zmianą organizacji ruchu na ul. Nowy Świat. Tylko przez jeden tydzień policjanci ukarali ponad 40 kierowców za popełnione wykroczenia.

Od 21 lipca br. ulica Nowy Świat - na odcinku od ul. Matejki do ul. Kościuszki - jest jednokierunkowa. Niestety kierowcy o tym zapominają i w dalszym ciągu dochodzi do łamania przepisów kodeksu drogowego.

Do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpływają kolejne zgłoszenia o łamaniu przepisów  związanych ze zmianą organizacji ruchu na ul. Nowy Świat. Chodzi o  odcinek pomiędzy ulicą Kościuszki a ulicą Matejki, gdzie ruch odbywa się jednokierunkowo.

Między kierującymi dochodzi do utarczek słownych (kierujący poruszający się w przeciwnym kierunku ruchu). Tylko przez jeden tydzień, a więc od czasu kiedy organizacja ruchu została zmieniona, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ukarali ponad 40 kierowców za popełnione wykroczenia.

Najczęstszym wytłumaczeniem kierowców, którzy jadą "pod prąd" jest jazda „na pamięć’’. Kierujący nie zwracają uwagi na znaki.  Za nie stosowanie się do znaku B-2 czyli ,,zakaz wjazdu’’ można dostać grzywnę od 20 zł do nawet 5 tys. zł oraz 5 pkt karnych.

W momencie, kiedy kierujący ,,przecina" ulicę Kościuszki (jadąc ulicą Nowy Świat od ulicy Jedynaka w kierunku ulicy Matejki), łamie przepisy podwójnie, gdyż przy skrzyżowaniu ul. Nowy Świat, a Kościuszki jest znak nakazu jazdy w lewo lub w prawo. Złamanie tego przepisu to z kolei grzywna w kwocie 250 zł oraz 5 pkt karnych.

Wielicka policja przypomina o zmianie organizacji ruchu na ulicy Nowy Świat. Poruszać się nią można wyłącznie od ulicy Matejki.

inf. i fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje