środa, 19 kwietnia 2023 13:41

Wieliczka. Brutalnie pobił 17-latka. Zaatakował gazem i maczetą

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Brutalnie pobił 17-latka. Zaatakował gazem i maczetą

Do brutalnego pobicia doszło 13 kwietnia wieczorem na skwerze na os. Kościuszki w Wieliczce. Wobec 17-letniego wieliczanina najpierw użyto gazu łzawiącego, potem skopano go i zraniono maczetą. Chłopak ma złamaną rękę i uszkodzone ścięgna - poinformowała policja.

13 kwietnia br., ok. godziny 20:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o bójce na osiedlu  Kościuszki w Wieliczce. Policjanci na miejscu zastali dwóch 17-latków. Jeden miał ranę ciętą ręki. Funkcjonariusze po zaopatrzeniu poszkodowanego i przekazaniu pod opiekę załogi karetki pogotowia, ustalili, że grupa napastników zaatakowała jednego z chłopaków. Wobec 17-letniego wieliczanina najpierw użyto gazu łzawiącego, potem skopano go i zraniono maczetą. Chłopak ma złamaną lewą rękę i uszkodzone ścięgna ręki - poinformowała policja.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli intensywne działania operacyjne i procesowe zmierzające do ustalenia i jak najszybszego zatrzymania sprawców.
Już następnego dnia kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca Krakowa, któremu postawiono zarzut udziału w pobiciu z użyciem  niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia ciała.

Na wniosek wielickiej prokuratury, Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec zatrzymanego  mężczyzny 3-miesięczny areszt. Teraz grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci poszukują pozostałych sprawców.

fot. ilustracyjna Pixabay.com

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje