wtorek, 25 stycznia 2022 14:46

Wieliczka. Brutalny atak na seniorów. Napastnik sterroryzował domowników nożem

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Brutalny atak na seniorów. Napastnik sterroryzował domowników nożem

Nawet 18 lat więzienia grozi mieszkańcowi Krakowa, który został zatrzymany w Wieliczce. Mężczyzna usłyszał zarzuty napaści i zranienia dwójki seniorów w ich własnym domu, który chciał obrabować.

W sobotę, 22 stycznia przed godziną 2 w noc na balkon domu jednorodzinnego w Wieliczce wspiął się mężczyzna i przez drzwi balkonowe próbował dostać się do środka. Hałas usłyszał 71-letni właściciel domu, który w tym czasie wraz ze swoją 63-letnią małżonką przebywał w środku. Gdy 71-latek otworzył drzwi balkonowe, mężczyzna siłą wszedł do środka i sterroryzował domowników nożem, żądając kosztowności. Wówczas doszło do szarpaniny, w wyniku której 71-latek został m.in. raniony nożem, a jego żona została dotkliwie poturbowana. Ostatecznie domownikom się wypchnąć napastnika z powrotem na balkon, zamknąć za nim drzwi, a następnie zadzwonić na policję.

Przybyli na miejsce policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast przystąpili do poszukiwań włamywacza. Po niespełna dwóch godzinach funkcjonariusze zatrzymali napastnika, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna ukrywał się w mieszkaniu swojego kolegi na terenie Wieliczki. Widząc mundurowych był kompletnie zaskoczony.

Decyzją sądu 28-letni mieszkaniec Krakowa został aresztowany na 3 miesiące. Okazało się, że mężczyzna był także poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Teraz grozi mu odpowiedzialność za zranienie seniora i usiłowanie rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

fot. Fb. Małopolska Policja

Zatrzymany działał w recydywie. Grozi mu nawet 18 lat więzienia - for. Fb. Małopolska Policja
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje