czwartek, 11 marca 2021 09:59

Wieliczka. Burmistrz podziękował policjantom, którzy uratowali pogorzelców

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Burmistrz podziękował policjantom, którzy uratowali pogorzelców

9 marca w wielickim magistracie odbyło się spotkanie, podczas którego burmistrz Wieliczki Artur Kozioł podziękowała wielickim policjantom za bohaterską akcję podczas ratowania poszkodowanych osób z pożaru w Kokotowie.

Szczególne słowa uznania i podziękowania skierowane zostały do st. sierż. Adama Wrony oraz st. post. Bartosza Kozłowskiego. Spotkanie odbyło się w obecności Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Mirosława Stracha oraz Naczelnika Wydziału Prewencji asp. sztab. Piotra Motyki.

- Proszę przyjąć wyrazy uznania oraz serdeczne podziękowania za wzorową służbę w Powiatowej Policji w Wieliczce, w szczególności za podjęcie bardzo niebezpiecznej akcji ratowania poszkodowanych z pożaru, co naraziło na bezpośrednie zagrożenie życia. Dzięki tej bohaterskiej postawie, wszystkie osoby z płonącego budynku zostały uratowane. - podkreślił burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Przypominamy, że 30 stycznia wieliccy policjanci jako pierwsi udzielili pomocy mieszkańcom i gasili pożar domu w Kokotowie. St. sierż. Adam Wrona przy pomocy gaśnicy, znajdującej się na wyposażeniu radiowozu, rozpoczął gaszenie pożaru, natomiast drugi z funkcjonariuszy - st. post. Bartosz Kozłowski ewakuował mieszkańców budynku.

W chwili wybuchu pożaru, w domu znajdowały się 4 osoby w wieku od 13 do 89 lat. W trakcie akcji prowadzonej przez policjantów na miejscu zjawili się strażacy z JRG Wieliczka, którzy rozpoczęli swoje działania. W wyniku zdarzenia, nikt z mieszkańców domu nie odniósł obrażeń. Pisaliśmy o tym tu:

Wieliczka. Niebezpieczny pożar w Kokotowie. Pierwsi gasili go policjanci
Policjanci będąc pierwsi na miejscu pożaru ewakuowali mieszkańców z palącego się domu oraz rozpoczęli gaszenie płonącego budynku.

inf. i foto: UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje