piątek, 18 listopada 2022 11:09

Niebezpiecznie w Wieliczce. Dwie kobiety potrącone na pasach

Autor Marzena Gitler
Niebezpiecznie w Wieliczce. Dwie kobiety potrącone na pasach

Dwie kobiety - 22- i 44-letnia trafiły do szpitali po tym, jak zostały potrącone przez samochody na przejściach dla pieszych w Wieliczce. Groźne wypadki wydarzyły się dzień po dniu.

Do pierwszego zdarzenia doszło 16 listopada na os. Krzyszkowice na przejściu dla pieszych na ul. Sodowej, tuż po zapadnięciu zmroku. Około godziny 16:45 27-letni kierujący nissanem, poruszając się od Wieliczki nie ustąpił pierwszeństwa 22-letniej kobiecie. W wyniku zdarzenia, piesza doznała obrażeń ciała w postaci licznych otarć oraz obrażeń głowy, w związku z czym została przetransportowana do krakowskiego szpitala.

W związku z wypadkiem w mieście utworzyły się gigantyczne korki, a autobusy MPK musiały jeździć objazdami.

Do drugiego potrącenia na pasach doszło 17 listopada około godziny 5:30 w Wieliczce na ulicy Krakowskiej. 23-letnia kierująca pojazdem marki Toyota, zjeżdżając z ronda Wieliczan w kierunku ulicy Krakowskiej, nie ustąpiła pierwszeństwa 44-letniej pieszej, która znajdowała się już na przejściu dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia, piesza doznała obrażeń głowy oraz ręki.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o ostrożność. Przypominamy, że pieszy ma pierwszeństwo na pasach (powinien jednak ustąpić zbliżającemu się do przejścia tramwajowi), nawet gdy jeszcze na nie nie wkroczył, a dopiero ma zamiar. Bezpieczeństwo pieszych może poprawić oświetlenie przejść dla pieszych i noszenie przez nich elementów odblaskowych.

fot. KPP w Wieliczce

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje