poniedziałek, 12 lipca 2021 15:46

Wieliczka. Gala finałowa Summer Music Festival

Autor Głos 24
Wieliczka. Gala finałowa Summer Music Festival

Sobotni wieczór na długo  pozostanie w pamięci wszystkich, którzy późnym popołudniem zgromadzili się na  Placu Skulimowskiego przed Wielicką Mediateką, aby wysłuchać koncertu finałowego  piętnastej edycji Summer Music Festival.

Wspaniali artyści, wyjątkowa  muzyka, ciepły wieczór oraz pokazy tańca ognia uczyniły to muzyczne spotkanie  niezapomnianym wydarzeniem.

Na plenerowej scenie  zaprezentowali się: Edyta Piasecka (sopran), Yuliya Ponomar (sopran), Sławomir  Naborczyk (tenor), Rafał Songan (baryton) oraz Orkiestra Straussowska OBLIGATO  pod dyr. Jerzego Sobeńko.

Na zakończenie tygodnia  festiwalowego zastępca Burmistrza Wieliczki Agnieszka Szczepaniak oraz sekretarz  Gminy Adam Marek Panuś podziękowali organizatorom Festiwalu za ogrom pracy  włożonej w przygotowanie tak pięknego widowiska, a także mieszkańcom Wieliczki i  gościom naszego miasta - za liczną obecność.

- Po tygodniu muzycznych wzruszeń, wspaniałych koncertów, odbywających się w wielickich sceneriach  jesteśmy wprost oczarowani galą finałową i za każdym razem, a słowa te  powtarzamy od 15. lat – chcemy dalszej muzycznej podróży z Wami. Ukłony i  wielkie brawa dla wszystkich artystów, jesteśmy zaszczyceni, mogąc jako Miasto i  Gmina Wieliczka współorganizować to artystyczne przedsięwzięcie, które – trzeba  to podkreślić – jest tworzone sercem, z miłości do muzyki przez niezwykły duet  Jolantę Suder i maestro Jerzego Sobeńkę - podkreśliła Agnieszka Szczepaniak, zastępca Burmistrza Wieliczki.

Jubileuszowa 15. edycja koncertów w ramach Summer Music Festival rozpoczęła się 3 lipca w Kopalni Soli Wieliczka (Komora Warszawa). Wysłuchaliśmy wówczas Arii per Voce e Stromenti (Haendel, Purcell, Vivaldi)  w wykonaniu Michała Sławeckiego (kontratenor) z towarzyszeniem Orkiestry Altberg Ensamble pod kier. Jakuba Kościukiewicza.

W niedzielę 4 lipca w Auli Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce, Manuel Fernandez z Hiszpanii wykonał recital fortepianowy o tematyce współczesnej. Tego samego dnia wieczorem na scenie plenerowej przy ul. Dembowskiego Kabaret RAK z  Krzysztofem Hanke i Krzysztofem Respondkiem rozbawiali wielicką publiczność.

W środę 7 lipca na scenie obok Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce Zespół  Duo Performance zaprezentował widowiskowy koncert „Muzyka świata w ogniu”, a następnego dnia na dziedzińcu Pałacu Przychockich wystąpił Bogdan Kierejsza z zespołem, który zachwycił widzów swoim występem, pozostawiając niezapomniane  wrażenia. Dużą popularnością cieszył się także Koncert Muzyki Meksykańskiej w  aranżacji Zespołu CorNatura Silvana & Francisco Samaela Floresa Rodrigueza.

W sobotę o 12.00 w Wielickiej Mediatece miał miejsce koncert dla dzieci „W krainie dziecięcej wyobraźni” w wykonaniu Moniki Biederman-Pers i Piotra Karzełka, a wieczorem wspomniana już gala finałowa Summer Music Festival w plenerze, będąca zwieńczeniem cyklu koncertów.

Miasto i Gmina Wieliczka jest  tradycyjnie partnerem strategicznym festiwalu.

inf. i foto: UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje