środa, 30 grudnia 2020 12:54

Wieliczka. Marihuana w odświeżaczu powietrza

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Marihuana w odświeżaczu powietrza

27 grudnia, kryminalni wielickiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę oraz jego 21-letnią znajomą. W domu wieliczanina znaleziono narkotyki, m.in. w... odświeżaczu do powietrza.

27 grudnia b.r. wieliccy kryminalni przeszukali dom 24-letniego mieszkańca powiatu wielickiego, który według pozyskanych informacji, miał mieć znaczne ilości narkotyków.

W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli prawie 300 g mefedronu oraz pewną ilość marihuany, która była schowana w odświeżaczu powietrza.

W domu  24-latka policjanci zastali jego 21–letnią znajomą, która nie chciała poddać się przeszukaniu. Jak się okazało, kobieta miała ku temu powody. Po doprowadzeniu jej do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, funkcjonariusze ujawnili przy niej schowaną w odzieży marihuanę.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu zastosowano wobec niego policyjny dozór a także poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

21-letnia kobieta usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

inf. i foto: KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje