środa, 14 grudnia 2022 11:12

Wieliczka. Pomóż potrzebującym w czasie mrozów

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Pomóż potrzebującym w czasie mrozów

Na ulice i drogi gminy Wieliczka wyruszył patrol pomocowy. Ruszyła też zbiórka ciepłych ubrań i okryć dla potrzebujących.

Z powodu mrozu we wtorek, 13 grudnia wieczorem na ulice i drogi gminy Wieliczka wyruszył Zespół Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce, który wraz ze Strażą Miejską pomaga potrzebującym. Patrol pomocowy zaopatrzony w kanapki przygotowane przez Spółdzielnię Socjalną Przyszłość i gorącą herbatę.

Urzędnicy i funkcjonariusze gotowi nieść pomoc odwiedzili miejsca zagrożone czyli takie, gdzie mogą przebywać ludzie bezdomni lub potrzebujący pomocy w czasie mrozów.

MGOPS w Wieliczce uruchomił też zbiórkę ciepłej odzieży i okryć dla ubogich. Potrzebne są koce, kołdry, śpiwory oraz kurtki, płaszcze męskie i damskie, swetry, bluzy męskie i damskie, spodnie męskie i damskie szczególnie dresowe, ciepłe skarpety i buty oraz czapki, szalki i rękawiczki.

Zimowe ubrania, które mogą zmienić czyjeś życie można przynieść do siedziby o MGOPS Wieliczka, na ul. Pocztowa 1, pok. 4 lub ul. Sienkiewicza 34, sekretariat lub ul. Sienkiewicza 26, BOK.

Każdy może pomóc, każdy może się podzielić... 🧤🧥🧣 Otwórz swoją szafę, kufer ze zbędnymi rzeczami czy pawlacz i poszukaj...

Opublikowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce Środa, 14 grudnia 2022

fot. Fb. MGOPS Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje