piątek, 9 kwietnia 2021 16:08

Wieliczka przygotowana do otwarcia punktu szczepień masowych, decyzji wojewody brak!

Autor Marzena Gitler
Wieliczka przygotowana do otwarcia punktu szczepień masowych, decyzji wojewody brak!

Wieliczka już jest gotowa na przyjęcie mieszkańców w punkcie szczepień, który powstał w „Solnym Mieście”, wciąż jednak nie ma decyzji wojewody małopolskiego, w gestii którego pozostaje uruchomienie działalności punktu.

Wieliczka, zgodnie z zapowiedzią ma przygotowaną lokalizację punktu  szczepień masowych w Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnym „Solne Miasto”.

W związku  z rosnącą liczbą zakażeń wśród mieszkańców powiatu wielickiego, burmistrz Wieliczki Artur Kozioł już w marcu podkreślał gotowość i konieczność powstania takiego punktu  w Wieliczce, apelował również o zwiększenie liczby dostarczanych szczepionek. W  międzyczasie zespół pracowników powołany przez Burmistrza organizował miejsce przeznaczone do szczepień, pracował nad spełnieniem wymogów formalnych i technicznych.

Wieliczka na dziś jest gotowa na przyjęcie mieszkańców do punktu  szczepień, który powstał w „Solnym Mieście”, wciąż jednak nie ma decyzji ze strony Wojewody Małopolskiego, w gestii którego pozostaje uruchomienie  działalności punktu - podkreśla włodarz Wieliczki.

inf. i foto: UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje