czwartek, 7 października 2021 12:37

Wieliczka. Rosną mury nowej szkoły podstawowej przy ul. Jedynaka

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Rosną mury nowej szkoły podstawowej przy ul. Jedynaka

Trwa budowa nowej szkoły podstawowej przy ul. Jedynaka w Wieliczce. Inwestycja ta jest bardzo ważna, gdyż w tym rejonie Wieliczki stale wzrasta ilość mieszkańców, zwłaszcza młodych rodzin.

Nowe centrum edukacyjne w Wieliczce przeznaczone będzie dla ok. 400 uczniów wraz z oddziałem przedszkolnym dla 50 dzieci. Nowa inwestycja składa się z 14 sal lekcyjnych i pracowni komputerowej, sali sportowej, zewnętrznego boiska ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych wraz z bieżnią do skoku w dal, boiskiem sportowym pod „balonem” oraz placu zabaw dla najmłodszych. Inwestycja prowadzona jest przez Spółkę Solne Miasto.

Wieliczka inwestycje szkoła hala sportowa
Wieliczka. Trwa budowa nowej szkoły podstawowej przy ul. Jedynaka - fot. UMiG Wieliczka

Jest to już kolejna edukacyjna inwestycja w tym rejonie Wieliczki w odstępie niecałego roku. Wartość inwestycji ok. 20 mln złotych.

Przypomnijmy, że 1 września 2019 roku zainaugurowano naukę w nowopowstałym skrzydle rozbudowanej Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieliczce. W obiekcie powstało 15 sal: 11 sal dydaktycznych, świetlica, 2 pokoje do nauki indywidualnej, pracownia tematyczna oraz zaplecze socjalno-sanitarne, a w poziomie piwnic mieści się 11 boksów szatniowych. Budynek jest przystosowany dla ok. 325 osób. Wartość inwestycji wyniosła 5 846 033 zł.

inf. i foto: UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje