wtorek, 18 maja 2021 16:17

Wieliczka. Z nożem w ręku próbował zatrzymywać samochody

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Z nożem w ręku próbował zatrzymywać samochody

Wieliccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednym z przystanków autobusowych z nożem w ręku i zatrzymywał przejeżdżające samochody. Agresywny 43-latek został zatrzymany.

Kilka dni temu, po godzinie 14:00 do dyżurnego wielickiej komendy zadzwonił jeden z mieszkańców, który zgłosił, że na jednym z przystanków autobusowych w Wieliczce stoi mężczyzna, który trzyma w ręku nóż i zatrzymuje przejeżdżające pojazdy.

Na miejsce wysłano natychmiast patrol. Policjanci zastali na miejscu mężczyznę, który w kieszeni miał schowany duży nóż kuchenny. Gdy zobaczył zbliżających się mundurowych, wyciągnął go w ich stronę. Policjanci wezwali go do odrzucenia noża ostrzegając, że użyją wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Wtedy odrzucił niebezpieczne narzędzie.

Wieliczka nóż agresywny mężczyzna
Wieliczka. Mężczyzna miał w ręku kilkudziesięciocentymetrowy nóż - foto KPP Wieliczka

Z uwagi na irracjonalne zachowanie mężczyzny, funkcjonariusze wezwali na miejsce załogę pogotowia, która w asyście mundurowych przetransportowała 43-latka do szpitala. Tam przebadano mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.  Okazało się, że "wydmuchał’’ ponad 2 promile. Wtedy policjanci przewieźli go do izby wytrzeźwień.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Wieliccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia w prowadzonym dochodzeniu.

foto: KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje