środa, 8 września 2021 10:30

Wieliczka. Zasłużony proboszcz i kapelan odznaczony przez burmistrza

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Zasłużony proboszcz i kapelan odznaczony przez burmistrza

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wręczył Odznakę Honorową Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka o. Stanisławowi Łomnickiemu SVD. Duchowny był przez wiele lat kapelanem wielickich strażaków i proboszczem parafii Matki Bożej Fatimskiej w Golkowicach.

W niedzielę 22 sierpnia mieszkańcy Golkowic pożegnali swojego długoletniego proboszcza, o. Stanisława Łomnickiego, który został przeniesiony na posługę duszpasterską na północy Polski.

O. Stanisław Łomnicki był proboszczem parafii Matki Bożej Fatimskiej w Golkowicach od 2007 roku, przyczyniając się do jej rozwoju i konsekracji kościoła parafialnego w dniu 13 maja 2017, której dokonał ks. bp. Tadeusz Pieronek. O. Stanisław pełnił jednocześnie funkcję kapelana wielickich strażaków, którym posługiwał przez wiele lat z ogromnym zaangażowaniem. Pożegnanie zasłużonego duszpasterza zgromadziło bardzo wielu mieszkańców i strażaków z całego powiatu.

„Dziękuję za wytrwałe głoszenie Słowa Bożego oraz ogrom pracy włożonej w rozwój parafii, zarówno w wymiarze duchowym, jak i materialnym. Ślady posługi Wielebnego Ojca z pewnością na długo pozostaną w sercach parafian, a także strażaków z regionu wielickiego, którzy odebrali wspaniałą lekcję służby Bogu i bliźniemu w konkretnych czynach i słowach” – podziękował w liście gratulacyjnym burmistrz Artur Kozioł.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wręczył zasłużonemu duszpasterzowi Odznakę Honorową Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka w podziękowaniu o. Stanisławowi Łomnickiemu za wieloletnią służbę kapelana wielickich strażaków oraz za 14 lat posługi proboszcza parafii Matki Bożej Fatimskiej w Golkowicach, a w sposób szczególny za przygotowanie do konsekracji kościoła w Golkowicach.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje