wtorek, 19 stycznia 2021 15:14

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo. Ukrywał się w Wieliczce

Autor Marzena Gitler
Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo. Ukrywał się w Wieliczce

Na terenie Wieliczki zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojej konkubiny w Krośniewicach w woj. łódzkim. Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali poszukiwanego 15 stycznia  na jednym z parkingów.

Do brutalnego morderstwa doszło w Krośniewicach w woj. łódzkim (pow. kutnowski). 14 stycznia znaleziono zwłoki kobiety. Ciało z licznymi ranami kłutymi i cietymi leżało na podłodze w mieszkaniu, w którym zamieszkiwała 50-latka. Podejrzany o zabójstwo jest konkubent denatki. Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawca mógł przebywać na terenie województwa małopolskiego.

O poszukiwaniu mężczyzny dyżurny KPP w Kutnie poinformował jednostki Policji oraz Straży Granicznej.

37-letniego mężczyznę zauważono na terenie  Wieliczki. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali go 15 stycznia na jednym z parkingów. Jak się okazało kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Podejrzanego o zabójstwo konkubiny mężczyznę przekonwojowano do Kutna, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

16 stycznia 2021 roku sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łęczycy zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.

foto: KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje