niedziela, 29 października 2023 07:59

Wielki sukces miechowskiej młodzieży z WTZ!

Autor Mirosław Haładyj
Wielki sukces miechowskiej młodzieży z WTZ!

17 października br., uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej  w Miechowie zaprezentowali się na scenie IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Podwórkowej w Częstochowie. Na tegorocznym Festiwalu wystąpiły aż 34 zespoły z całej Polski! Poziom występów był niezwykle wysoki.

Tematem przewodnim konkursu była „Muzyka Romska”. Jury, w składzie m.in. Ireneusz Bieleninik, Stanisław Karpiel – Bułecka, Olek Klepacz, Janusz Yanina Iwański, oceniało uczestników w dwóch kategoriach: wykonanie sceniczne oraz strój i aranżację sceniczną.

Bezprecedensowo występ zespołu WTZ w Miechowie „Bo jak nie my, to kto?” zrobił na jurorach największe wrażenie. Zespół przedstawił na scenie piękną choreografię do tekstów piosenek cygańskich.
Za przygotowanie występu odpowiedzialne były Justyna Skrzyniarz i Katarzyna Karolczyk, instruktorzy terapii zajęciowej.

Uczestnicy zdobyli I miejsca w obydwu kategoriach! Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna Koło w Częstochowie przypomniała publiczności, że młodzież z miechowskiego Warsztatu stanęła już po raz trzeci na podium. Jest to niebywały sukces!

Ciężka praca, zaangażowanie i kreatywność zaowocowały po raz kolejny, udowadniając tym samym, że warto robić to co się kocha! Dyplomy, statuetkę i nagrody rzeczowe Zespół otrzymał z rąk Stanisława Karpiel – Bułecki.

Pozytywnych emocji, radości i artystycznych wrażeń było co niemiara. Brawa i gratulacje dla uczestników!

Ich sukces jest dumą Warsztatu i wielką promocją Ziemi Miechowskiej.

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka