czwartek, 12 września 2019 15:52

Wiemy kto wygrał Wielicki Turniej Szachowy Rodzin

Autor Marzena Gitler
Wiemy kto wygrał Wielicki Turniej Szachowy Rodzin

7 września 2019 r. w sali Magistrat w Wieliczce zorganizowano XXVII Wielicki Turniej Szachowy Rodzin pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka.

W turnieju uczestniczyły dwuosobowe drużyny rodzinne o najbliższym pokrewieństwie, np. rodzeństwo, mąż i żona lub rodzic z dzieckiem. W każdej drużynie musiał wystąpić jeden zawodnik zameldowany w Gminie Wieliczka lub zarejestrowany w sekcji szachowej MKS MOS Wieliczka albo UKS Lider Siercza. W zespołach mógł zagrać zawodnik rezerwowy, lecz tylko na drugiej szachownicy.

Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędziowali Jacek Kasprzycki i sędzia klasy międzynarodowej Andrzej Irlik jako sędzia główny.

Do gry przystąpiło 20 drużyn. Zwyciężyli Florian i Jarosław Wrona, zdobywając 12 punktów. Drugie miejsce wywalczyli Julia i Damian Gaczoł, a trzecie Hubert i Mikołaj Szlósarczyk. Obie drużyny zgromadziły po 9,5 pkt, a o miejscu decydowała punktacja pomocnicza.Kolejne miejsca zajęli: Tomasz, Aleksandra, Piotr Para, Jacek i Magdalena Łapczyńscy, Anna i Adam Ślusarczyk, Łukasz i Jarosław Czaplak, Anna Matylewska - Para z Jerzym Matylewskim. Najmłodszą zawodniczką była pięcioletnia Agnieszka Ślusarczyk. Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Wieliczka i MKS MOS Wieliczka, organizatorów turnieju.

inf. i foto: Jerzy Cholewa/ UM Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje