wtorek, 16 stycznia 2024 15:15

Wiemy, kto zostanie nową zastępczynią prezydenta Tarnowa

Autor Katarzyna Jamróz
Wiemy, kto zostanie nową zastępczynią prezydenta Tarnowa

W piątek (29 stycznia) na emeryturę przechodzi zastępczyni prezydenta Tarnowa, Bogumiła Porębska. W związku z jej odejściem prezydent Roman Ciepiela podpisał zarządzenie, w którym ogłasza, że od wtorku (30 stycznia) na to stanowisko zostaje powołana Małgorzata Mękal.

Nowa zastępczyni prezydenta Tarnowa zajmować się będzie m.in. sprawami gospodarki, rozwoju gospodarczego, promocją ofert gospodarczych miasta i współpracą z przedsiębiorcami, rozwojem miasta i miejskimi strategiami oraz kontaktami z radami osiedli. Małgorzata Mękal jest absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (magister ekonomii ze specjalizacją w ekonomice procesu inwestycyjnego i nieruchomości), posiada również tytuł Master of Business Administration (MBA) po ukończeniu studiów podyplomowych.

Bogate doświadczenie

50-latka swoją karierę rozpoczęła w latach dziewięćdziesiątych jako maklerka giełdy towarowej w firmie International Business Poland sp. z o.o. w Krakowie, gdzie później awansowała na stanowisko dyrektorki handlowej. Kolejnym etapem jej kariery było pełnienie funkcji dyrektorki Biura Maklerskiego w firmie Australian Investments in Poland sp. z o.o. w Krakowie. Następnie związała się z sektorem bankowym, pracując w Pekao S.A. w Tarnowie w Wydziale Obsługi Podmiotów Gospodarczych. Później przeniosła się do Banku Pocztowego S.A. w Warszawie, gdzie kierowała najpierw Wydziałem Obsługi Produktów Pocztowych, a potem Wydziałem Aktywizacji Sprzedaży. Z jej inicjatywy utworzono oddział Banku Pocztowego S.A. w Tarnowie.

Działaczka społeczna

Przez niespełna dwa lata pracowała również jako dyrektorka ekonomiczna w Małopolskiej Telewizji Kablowej S.TAR w Tarnowie. Od 2004 roku, jako partnerka banku i dyrektorka oddziału w Tarnowie, związana jest z mBankiem S.A.

W Tarnowie znana jest również jako działaczka społeczna, autorka lub współautorka wielu inicjatyw, w które chętnie angażowała się lokalna społeczność. To z jej inicjatywy m.in. wystartowała w mieście pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego. W kadencji 2010-2014 była radną Rady Miejskiej w Tarnowie i przez całą kadencję przewodniczyła Komisji Rozwoju Miasta.

Fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka