poniedziałek, 22 marca 2021 06:30

Wiemy, na co burmistrz przeznaczył nagrodę za 1. miejsce w plebiscycie „Świeć się z Energą”

Autor Mirosław Haładyj
Wiemy, na co burmistrz przeznaczył nagrodę za 1. miejsce w plebiscycie „Świeć się z Energą”

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha przekazał kilku stowarzyszeniom  oraz rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji sprzęt AGD o łącznej wartości 10 tysięcy złotych.

Wszystkie urządzenia to nagroda dla gminy Brzesko za zajęcie pierwszego miejsca na szczeblu małopolskim w plebiscycie „Świeć się z Energą” organizowanym przez spółkę Energa Grupa Polska.

W pakiecie znalazły się między innymi po dwie kuchenki mikrofalowe, wolnostojące kuchnie ceramiczne, lodówki, czajniki bezprzewodowe, pralki i zmywarki – wszystkie marki Amica, oraz lampa wiruso i bakteriobójcza. Przekazany sprzęt znacznie poszerzył wyposażenie służące w bieżącej działalności stowarzyszeń, które go otrzymały. Satysfakcji nie kryją też członkowie obdarowanych rodzin, dla których przekazany im sprzęt stanowi znaczne udogodnienie w codziennych pracach kuchennych.

Plebiscyt „Świeć się z Energą” organizowany był w tym roku po raz 12. W wyniku głosowania Brzesko po raz drugi z rzędu zostało Świetlną Stolicą Małopolski. W imieniu obdarowanych składam serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy w ten spontaniczny sposób przyczynili się do wspólnego zwycięstwa, które przynosi wymierne korzyści rodzinom i stowarzyszeniom oczekującym wsparcia. Mam nadzieje, że w przyszłym roku znowu wszyscy ochoczo włączymy się do tej pożytecznej w społecznym wymiarze akcji

– podsumowuje Tomasz Latocha.

Inf.: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje