środa, 10 listopada 2021 11:38

Wiertła do kamienia: Podstawowe narzędzie w branży kamieniarskiej

Autor Artykuł sponsorowany
Wiertła do kamienia: Podstawowe narzędzie w branży kamieniarskiej

Praca z kamieniem wymaga stosowania odpowiednich narzędzi. Ich wybór gwarantuje skuteczną, a zarazem estetyczną obróbkę materiału przy jednoczesnym wysokim komforcie pracy. Szereg narzędzi do obróbki kamienia znajduje zastosowanie także w przypadku obróbki betonu, dlatego rozwiązania tego typu są chętnie wykorzystywane zarówno w branży kamieniarskiej (m.in. przez producentów blatów, schodów i innych wyrobów z kamienia), jak i szeroko rozumianej branży budowlanej.

Wiertła do kamienia

Wiertła do kamienia i betonu to podstawowe narzędzia eksploatacyjne wykorzystywane w pracy z tradycyjnymi narzędziami zasilanymi sieciowo, jak i nowoczesnymi elektronarzędziami z zasilaniem bateryjnym lub akumulatorowym. I choć wskazane powyżej branże korzystają z wierteł do kamienia bardzo często ich właściwe dopasowanie wciąż nastręcza pewnych trudności. Stąd wielu klientów sklepów z narzędziami pyta, jak właściwie dopasować wiertło do elektronarzędzia i które wiertło do kamienia wybrać. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, a przynajmniej zwrócić uwagę na kwestie istotne podczas podejmowania decyzji.

Wiertło do kamienia a uchwyt

Już na samym wstępie może się okazać, że interesujące nas wiertła do kamienia nie są dedykowane do pracy z posiadanym przez nas narzędziem/elektronarzędziem. Jak to sprawdzić? Jednym ze sposobów jest zaopatrywanie się wyłącznie w oryginalny osprzęt dedykowany do konkretnych elektronarzędzi. Jeśli jednak producent nie posiada w swojej ofercie interesującego nas rozwiązania niezbędny może się okazać zamiennik innej marki. W takiej sytuacji podstawową kwestią jest sprawdzenie uchwytu. Standardem w ofercie elektronarzędzi są uchwyty walcowe lub sześciokątne. Zawsze warto pamiętać, w jaki uchwyt zostało wyposażone nasze narzędzie i tym kierować się wybierając wiertła do kamienia w sklepie.

Średnica i długość

Kiedy mamy już pewność, że uchwyt wiertła i uchwyt urządzenia są zgodne możemy się skupić na pozostałych parametrach. Najważniejszymi parametrami przy wyborze każdego wiertła jest jego średnica oraz długość. Wybierając wiertła do kamienia należy więc brać pod uwagę głębokość oraz szerokość pożądanego otworu. W sytuacji, w której musimy wykonać otwór o głębokości większej niż standardowa niezbędne będzie zaopatrzenie się w długie wiertła do kamienia.

Z jakiego materiału wytwarza się najlepsze wiertła do kamienia?

Standardowo wiertła do kamienia produkuje się z węglika spiekanego. Materiał ten jest chętnie wybierany przez producentów ponieważ gwarantuje wysoką wytrzymałość narzędzia i dobre właściwości wiercenia. Węglik spiekany świetnie radzi sobie z twardymi materiałami, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywany do produkcji wierteł do wszystkich typów kamieni i betonu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje