poniedziałek, 26 lutego 2024 16:24

Wierzył, że ratuje swoją córkę. Senior stracił około 120 tysięcy złotych

Autor Katarzyna Jamróz
Wierzył, że ratuje swoją córkę. Senior stracił około 120 tysięcy złotych

Spore grono seniorów już wie, jak reagować na wszelkie próby wyłudzenia od nich pieniędzy a metody „na wnuczka” czy „na córkę” są im doskonale znane. Zazwyczaj szybko orientują się, że jest to próba oszustwa, a przestępców „odprawiają z kwitkiem". Niestety wciąż zdarzają się sytuacje, gdzie zasiane ziarenko niepokoju o grożących członkowi rodziny konsekwencjach za spowodowanie wypadku jest silniejsze ponad wszystko. W ostatnim czasie boleśnie przekonał się o tym mieszkaniec powiatu brzeskiego.

Ofiarą oszustów padł 85-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Do mężczyzny, w nocy z 24/25 lutego, zadzwonił telefon. Senior podczas rozmowy usłyszał, że jego córka, na przejściu dla pieszych, potrąciła kobietę w ciąży.

Policjanci apelują o czujność

Po chwili dzwoniący przekazał słuchawkę rzekomej "córce", która z płaczem opowiadała 85-latkowi, że za to, co zrobiła, grozi jej kilka lat więzienia. Kobieta dodała, że aby uniknąć aresztowania musi zapłacić odpowiednią kwotę pieniędzy. Mężczyzna uwierzył w zmyśloną historię o wypadku i chcąc pomóc swojej "córce" przekazał około 120 tysięcy złotych obcej kobiecie. Policjanci po raz kolejny apelują o czujność i rozwagę.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka