czwartek, 5 stycznia 2023 14:14

Wiśniowa. Nagrody wójta dla działaczy sportowych

Autor Marzena Gitler
Wiśniowa. Nagrody wójta dla działaczy sportowych

Wójt Gminy Wiśniowa wręczył nagrody za wkład w rozwój i propagowanie sportu na terenie Gminy Wiśniowa. Otrzymali je dr Anna Bubula i Damian Pazdur.

Nagrody, które wójt Bogumił Pawlak przyznał z własnej inicjatywy, wręczono w Urzędzie Gminy Wiśniowa 28 grudnia.

Anna Bubula jest między innymi prezesem i trenerem działającego na terenie Gminy Wiśniowa Ludowego Klubu Sportowego „Markam” Wiśniowa – Osieczany, którego zawodnicy znajdują się w ogólnopolskiej czołówce znakomitych biegaczy narciarskich, zdobywając miejsca na podium, organizuje też imprezy sportowe dla mieszkańców m.in. doroczny Festiwal sportowy im. Kazimierza Bubuli.

Damian Pazdur jest Wiceprezesem Zarządu LKS „Lubomir”, który działa od 2006 roku, a także Zastępcą Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu ds. sportu. Corocznie wraz z LKS „Lubomir” jest współorganizatorem Mikołajkowego Turnieju dla najmłodszych w czterech kategoriach wiekowych: Skrzat, Żak, Orlik i Młodzik, w którym udział biorą zespoły z całego województwa małopolskiego. Współorganizuje też turnieje piłki nożnej dla dziewcząt. LKS Lubomir wraz z LKS „Markam” Wiśniowa – Osieczany są organizatorami Festiwalu Sportowego im. Kazimierza Bubuli, a także turniejów charytatywnych wraz z GOKiS w Wiśniowej. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszą się prowadzone przez Klub obozy sportowe i półkolonii.

Anna Bubula i Damian Pazdur otrzymali Nagrody Wójta Gminy Wiśniowa dla działaczy sportowych - fot. UG Wiśniowa

Jak podkreślił wójt Bogumił Pawlak, współpraca Gminy Wiśniowa z obydwoma Klubami jest owocna i przynosi wiele korzyści lokalnej społeczności. Wiedza, zaangażowanie, doświadczenie i potencjał tych organizacji i ich trenerów, przyczynia się do aktywizacji, rozwoju i integracji lokalnej.

fot. UG Wiśniowa

Myślenice - najnowsze informacje