piątek, 29 stycznia 2021 09:26

Wiśniowa. Po pożarze rodzina nie ma do czego wracać… Trwa zbiórka dla poszkodowanych

Autor Wiktoria Mitura
Wiśniowa. Po pożarze rodzina nie ma do czego wracać… Trwa zbiórka dla poszkodowanych

22 stycznia w Lipniku doszło do pożaru. Do pożaru w wyniku, którego rodzina straciła większość swojego dobytku. Ogień opanował garaż, stodołę i poddasze budynku mieszkalnego. Rodzina nie ma do czego wracać… Trwa akcja zbierania pieniędzy na odbudowę tego, co zabrał im pożar.

Równo tydzień temu w Lipniku doszło do pożaru budynku gospodarczego i mieszkalnego. Mieszkańcy zdążyli ewakuować się przed przybyciem zastępów.

Ogień był na tyle rozległy, że konieczne było zadysponowanie dodatkowych sił strażackich. I faza działań gaśniczych skupiona była na obronie budynku mieszkalnego i ograniczeniu rozprzestrzeniania się pożaru w kompleksie budynków inwentarsko-gospodarczych połączonych funkcjonalnie z budynkiem mieszkalnym. Prace prowadzono z wykorzystaniem 2 koparek oraz samochodu ciężarowego z HDS.

Całość działań gaśniczych trwała ponad 6 godzin. Oprócz zastępów strażackich JRG Myślenice jednostek OSP z gminy Wiśniowa i OSP Czasław na miejscu pożaru współpracowano z wójtem gminy, przedstawicielami firm, które użyczyły sprzętu technicznego.

Niestety rodzina nie może wrócić do domu. W wyniku gaszenia pożaru, zalany został budynek mieszkalny, który teraz wymaga gruntownego remontu. Rodzina potrzebuje pieniędzy na zakup sprzętów, które spłonęły, a potrzebne są do codziennej pracy.

Dla rodziny pogorzelców zorganizowano zbiórkę, która ma ich wesprzeć w trudnej sytuacji. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/j8kj3e.

info i foto: bryg. Roman Ajchler

Myślenice - najnowsze informacje