czwartek, 9 listopada 2023 10:56

Włamał się i obrabował lokalny kościół. Wszystko nagrała kamera w zakrystii

Autor Patryk Trzaska
Włamał się i obrabował lokalny kościół. Wszystko nagrała kamera w zakrystii

Funkcjonariusze z Nowego Sącza zatrzymali mężczyznę, który ukradł blisko 2 tysiące z jednego z sądeckich kościołów. Możliwe, że 50-latkowi udałoby się uciec z gotówką, gdyby nie fakt, że całe zajście nagrała kamera monitoringu, znajdująca się w zakrystii.

3 listopada kilkanaście minut po godzinie 18:00 oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z kościołów na terenie Nowego Sącza doszło do kradzieży około 2 tysięcy złotych. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol.

Jak ustalili policjanci, tego dnia około godziny 11:00 sprawca wszedł do zakrystii, a następnie włamał się do sejfu i ukradł z niego gotówkę. Z uwagi na to, że pomieszczenie jest objęte monitoringiem, funkcjonariusze bardzo szybko ustalili nie tylko przebieg zdarzenia, ale także osobę podejrzewaną o to przestępstwo.

Mundurowi ruszyli w teren w poszukiwaniu mężczyzny i około 19:30, czyli niespełna godzinę od zgłoszenia, na jednej z ulic w centrum miasta zatrzymali podejrzewanego 50-latka. W jego odzieży funkcjonariusze znaleźli około 850 złotych w różnych nominałach.

Mężczyzna został przewieziony do sądeckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia, jednak z uwagi na to, że 50-latek działał w warunkach recydywy, sąd może orzec wyższy wymiar kary.

inf. KMP Nowy Sącz

fot. pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka