wtorek, 4 kwietnia 2023 14:10

Woda rumiankowa - do czego warto ją stosować i jakie ma właściwości?

Autor Artykuł sponsorowany
Woda rumiankowa - do czego warto ją stosować i jakie ma właściwości?

Rumianek stanowi w Polsce jedną z najpopularniejszych roślin o działaniu leczniczym. Jest ona szeroko wykorzystywana zarówno w ziołolecznictwie, jak i kosmetologii. Niepozorne kwiaty o biało-żółtym zabarwieniu mają spektakularne działanie z uwagi na swój skład. Znajdziesz w nich olej­ki ete­rycz­ne, fla­wo­no­idy, ku­ma­ry­ny, śluzy, po­lia­ce­ty­le­ny, fi­to­ste­ro­le, garb­ni­ki ka­te­chi­no­we, go­ry­cze, wi­ta­mi­nę C, cho­li­nę, sub­stan­cje ślu­zo­we i w końcu rozmaite sole mineralne. To sprawia, że rumianek jest tak popularny i znany nie tylko jako napar do picia, ale również woda rumiankowa, które będzie świetnym urozmaiceniem Twoich działań pielęgnacyjnych.

Organiczna woda rumiankowa - jakie ma właściwości?

Czy wiesz, że rumianek nazywany jest ziołem słońca? Wszystko za sprawą swojego wyglądu, który wywołuje uśmiech na niejednej twarzy. Promieniuje on bowiem radością oraz energią, a przy tym niesamowitym spokojem. To jedno z najważniejszych ziół stosowanych w medycynie ludowej zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Mimo upływu lat i znajomości wielu innych alternatyw dla naturalnych ziół rumianek jest ciągle doskonałym rozwiązaniem, po które chętnie się sięga w różnych momentach. Jest pomocny w przypadku ciała i duszy, o czym warto się przekonać.

Nie bez powodów w sklepach można dziś znaleźć hydrolat, czyli wodę rumiankową, która powstaje właśnie z kwiatów tego wszechstronnego zioła. Przede wszystkim jest ona wykorzystywana w pielęgnacji maluszków, a konkretnie niemowląt. Wodę tą stosuje się zarówno do przemywania, jak i kąpieli dziecka czy nawet jako środek ochrony przed podrażnieniami. Jeśli widzisz, że pociecha boryka się z dyskomfortem wywołanym pieluszką, jej skóra jest zaczerwieniona i pojawia się na niej wysypka, woda różana może okazać się doskonałym sposobem na złagodzenie problemu. Oczyszcza skórę, leczy ją oraz działa przeciwzapalnie i dezynfekująco. Przy tym ma właściwości uspokajające oraz relaksujące, o czym wiedzą także i dorośli, którzy często sięgają po hydrolat, aby poradzić sobie ze stresującymi sytuacjami. Używaj wody rumiakowej jako spray na twarz przed spaniem, a przekonasz się, że jakość snu może być znacznie lepsza niż wcześniej.

Jeśli szukasz wyłącznie naturalne kosmetyki, które możesz z powodzeniem włączyć do codziennej pielęgnacji - swojej oraz całej rodziny - zapoznaj się z bogatą ofertą produktów na https://kosmetykizdolinyroz.pl/. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.|

Dla kogo woda rumiankowa to dobry wybór?

Naturalne kosmetyki mają to do siebie, że dzięki bogatemu składowi, który jednocześnie jest pozbawiony sztucznych dodatków i barwników, są dedykowane niemal wszystkim. To bezpieczne preparaty, na które można sobie pozwolić w wielu przypadkach bez najmniejszych obaw o skutki uboczne. Woda rumiankowa ze sklepu kosmetykizdolinyroz.pl to tego idealny przykład. Mogą po nią sięgać osoby o skórze delikatnej i reaktywnej, a także skłonnej do wyprysków czy podatnej na podrażnienia. To również idealny wybór w przypadku skóry problemowej, dojrzałej (nawet tej z wyraźnymi oznakami starzenia), łuszczącej się i suchej. Warto podkreślić, że woda rumiankowa do włosów jest także świetnym pomysłem szczególnie w przypadku osób obdarzonych raczej jasną i matową czupryną.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka