czwartek, 27 sierpnia 2020 12:05

Wody termalne w Termy Bukovina

Autor Artykuł sponsorowany
Wody termalne w Termy Bukovina

Wody termalne nie od dziś cieszą się dobrą sławą, posiadając szereg pozytywnych właściwości zdrowotnych. Połączenie ich z rozrywką spopularyzowało je jeszcze bardziej. Obecnie z ich dobrodziejstw można skorzystać na wyciągnięcie ręki. W Bukowinie Tatrzańskiej znajduje się jeden z największych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowo-Wschodniej kompleks uzdrowiskowo-rekreacyjny. O niezwykłych właściwościach tamtejszych wód termalnych przekonać mogli się wszyscy goście basenów termalnych Term Bukovina.

Czym są wody termalne?

Przyjmuje się, iż wody termalne to wody podziemne, zawierające bogactwo minerałów, których temperatura przewyższa średnią, charakterystyczną dla danego regionu temperaturę roczną. Połączenie wysokiego poziomu zmineralizowania oraz temperatury pozwala na skuteczne wchłanianie się do organizmu zawartych w nich, wartościowych składników. Otoczenie wodne umożliwia ponadto odciążenie ciała, dzięki czemu baseny termalne stanowią idealne środowisko dla wzmocnienia i odprężenia.

Jakie właściwości mają wody termalne?

Wody termalne wykazują znamienny wpływ na zdrowie i urodę. W szczególności:

  • normalizują tętno
  • wzmacniają pracę serca
  • usprawniają pracę układu nerwowego
  • wpływają na metabolikę organizmu
  • wspierają układ nerwowo-kostny
  • eliminują ból i stany zapalne
  • mają pozytywny wływ na skórę
  • wspierają w walce z bezsennością
  • poprawiają samopoczucie
  • obniżają poziom stresu

Tak szeroka gama właściwości sprawia, że baseny termalne stanowią sposób na spędzanie czasu z korzyścią dla organizmu, niezależnie od wieku. Ich odwiedzanie zalecane jest nie tylko celem wykorzystania ich walorów leczniczych, ale też profilaktycznych. W szczególności do wizyt zachęca się dzieci, kobiety w ciąży, osoby z alergią oraz te poddane leczeniu rehabilitacyjnemu lub ortopedycznemu. Jest to też dobre miejsce, aby zmniejszyć napięcie i rozładować stres dnia codziennego. Efekt ten może być wzmocniony, dzięki odbyciu odprężającej wizyty w SPA. Termy Bukovina oferują to wszystko podane w atrakcyjnej formie, dzięki czemu rytuał zdrowotny staje się też świetną rozrywką i sposobem na relaks.

Charakterystyka wód termalnych w Termach Bukovina

W basenach termalnych Term Bukovina wykorzystywana jest wydobywana z głębokości 2,4 kilometra, wysoce zmineralizowana woda, bogata w sód, wapń, chlor,
potas, siarkę, magnez i chrom. Łączna liczba zawartych w niej składników mineralnych wynosi 28, co pozwala osiągać wspomaniane wcześniej efekty.

Dzięki wapniowi i magnezowi, obecnymi w wodach termalnych w znaczących stężeniach, możliwe są niwelowanie podrażnień, eliminowanie stanów zapalnych oraz wzmacnianie układu sercowo-naczyniowego. Sam wapń wykazuje właściwości antyalergiczne. Żelazo z kolei odpowiada za ujednolicenie kolorytu skóry.

Woda w basenach termalnych spełnia również normy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r., co zostało potwierdzone protokołem badań przeprowadzonych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zakopanem z dnia 18 lipca 2019.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje