poniedziałek, 17 kwietnia 2023 10:15

Wolbrom: Do Krakowa dojadą szybciej. Na tę inwestycje czekano od dawna

Autor Julia Banaś
Wolbrom: Do Krakowa dojadą szybciej. Na tę inwestycje czekano od dawna

Już za kilka miesięcy, bo we wrześniu 2023 roku, na linii kolejowej numer 62 (Tunel-Sosnowiec) powstanie nowy przystanek kolejowy. Prace nad budową przystanku trwają od dłuższego czasu, więc znaczne postępy można zauważyć już dziś.

Oprócz gotowych dwóch peronów i ścieżek naprowadzających, na przystanku kolejowym „Wolbrom Zachodni” zostały już zamontowane ławki, które są schowane w specjalnych wiatach. Mają za zadanie chronić oczekujących na pociąg pasażerów przez deszczem, śniegiem, a w lecie dawać upragniony cień. Budowlańcy zdążyli zamontować też kosze na śmieci i niezbędne oświetlenie.

W związku z postępami prac, pierwsi pasażerowie mieli już okazję skorzystać z nowo powstałego przystanku mimo, że nie jest on jeszcze w 100% gotowy. Już dziś czekając na peronie „Wolbrom Zachodni” można się dostać do Kielc, Kozłowa, Krakowa i Katowic.

Prace, które nie zostały jeszcze wykonane to między innymi, budowa windy przeznaczonej głównie dla osób niepełnosprawnych oraz przejście podziemne, które usprawni poruszanie się po stacji kolejowej i w jej okolicy. Inwestycja, za którą odpowiedzialna jest firma Nowak Mosty, kosztowała około 12 milionów złotych. Wykonawca zapewnia, że oficjalny koniec prac zostanie ogłoszony w okolicach września.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka