poniedziałek, 17 czerwca 2019 11:55

Wolbrom. Odbył się I Diecezjalny Rajd Rowerowy

Autor Mirosław Haładyj
Wolbrom. Odbył się I Diecezjalny Rajd Rowerowy

16 czerwca wyruszył I Diecezjalny Rodzinny Rajd Rowerowy, upamiętniający 20. rocznicę pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu. Oprócz Wolbromia na trasę rajdu wyjechali także rowerzyści m.in. z Siewierza, Ogrodzieńca, Klucz, Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Sławkowa, Sosnowca, Jaworzna, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi i Będzina. Celem Rajdu było miejsce, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter.

Ten punkt był także miejscem startu zlotu motocyklowego, którego organizatorem jest Katolicki Klub Motocyklowy Souls' Hunters.

O godz. 15:00 wszyscy uczestnicy na motocyklach i rowerach wyruszyli na Plac Papieski, gdzie o godz. 16:00 rozpoczęła się msza św. odprawiana pod przewodnictwem księdza biskupa Grzegorza Kaszaka.

Organizatorzy na Placu Papieskim przygotowali wiele atrakcji dla uczestników, przeprowadzony zostanie również konkurs z nagrodami, w którym do wygrania będzie m. in. rower. Zwieńczeniem całego wydarzenia był koncert zespołu Golec uOrkiestra, który zaplanowano na godzinę 20:30.

W dzień wyjazdu w biurze zawodów mieszczącym się w budynku Urzędu Miasta i Gminy, pracownice urzędu Agnieszka Chaberka oraz Aneta Rosół po zweryfikowaniu uczestników wydały im pakiety startowe. Z wolbromskiego Rynku, punktualnie o godz. 8:30 troje uczestników - dwóch panów oraz jedna pani wyruszyło na trasę rajdu. W trosce o ich bezpieczeństwo czuwała straż pożarna OSP Wolbrom, oraz eskorta policjantów wolbromskiego komisariatu Policji, która towarzyszyła rowerzystom aż do Klucz.

Fot. i inf.: UMiG Wolbrom

Miechów - najnowsze informacje