poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:49

Wolbrom: Rusza wyczekiwana przebudowa mostu. Będą utrudnienia

Autor Tomasz Stępień
Wolbrom: Rusza wyczekiwana przebudowa mostu. Będą utrudnienia

Już pojutrze, 15 stycznia 2020 r., wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na drodze gminnej numer 120688K w miejscowości Zarzecze. Powód – przebudowa drogi i mostu.

Dla kierowców oznacza to utrudnienia. Na czas wykonywania prac obowiązywał będzie objazd do Zarzecza trasą: droga wojewódzka nr 783, przejazd w Kalisiu, Kaliś, Lgota Wolbromska.

- Firma wykonująca modernizację „Mosty Bielsko-Biała Mateusz Kubica” przeprasza za utrudnienia i prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

- informuje Urząd Miasta w Wolbromiu

Na przebudowę drogi gminnej numer 120688K na odcinku ok. 39 metrów wraz z przebudową obiektu mostowego nad Centarą (Białą Przemszą) w ciągu ul. Dworcowej w Zarzeczu, Gmina Wolbrom otrzymała dofinansowanie ponad 331 tys. zł. Całość zadania wyniesie 662 tys. zł. (50% wkład własny Gminy).

Dzięki tej inwestycji wzrośnie bezpieczeństwo kierowców oraz mieszkańców. Wraz z przebudową mostu, poszerzona zostanie jezdnia na odcinku blisko 40 metrów, co sprawi, że ruch samochodowy odbywać się będzie płynnie w obu kierunkach. Z kolei piesi będą mogli korzystać z nowego chodnika.

Info i fot: UMiG Wolbrom

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje