niedziela, 10 września 2023 10:49

Worki śmieci w popularnym kąpielisku. Tam wypoczywają krakowianie

Autor Marzena Gitler
Worki śmieci w popularnym kąpielisku. Tam wypoczywają krakowianie

Wózki sklepowe, rower, zderzak samochodowy, butelki, opony – właśnie takie „skarby” wydobyli wczoraj płetwonurkowie w ramach oddolnej inicjatywy, której celem było wysprzątanie dna Zakrzówka.

Akcję sprzątania kąpieliska i popularnego miejsca nurkowego przeprowadziło 40 płetwonurków, zrzeszonych w:  Klubie Płetwonurków LOK "Litoral" - Kraków, Klubie Płetwonurków "Kalmar" Starachowice" i Klubie 5 Fal Kraków.

O godzinie 9.00 pierwsi płetwonurkowie, wyposażeni w worki na śmieci, rozpoczęli penetrację dna Zakrzówka. By przyjrzeć się temu, co jest na dnie akwenu, musieli zejść na głębokość nawet do ok. 20 m, a następnie zgromadzone śmieci dostarczyć na brzeg. Po upływie 30 minut pierwszy worek był już napełniony i z każdą kolejną godziną ilość podwodnych zdobyczy błyskawicznie rosła.

Akacja prowadzona była do godz. 14.00, a jej efekty sami możecie ocenić, oglądając fotorelację opublikowaną przez Straż Miejską Miasta Krakowa.

Zalew Zakrzówek to popularne miejsce wypoczynku krakowian. W tym roku otwarto tam strzeżone kąpielisko, do którego ustawiają się długie kolejki (obowiązuje tam limit wejść). Ze względu na swoją głębokość akwen jest miejscem szkolenia płetwonurków. Powstaje tam obecnie centrum nurkowe.

inf. i fot. Fb. Straż Miejska Miasta Krakowa

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka