sobota, 27 stycznia 2024 23:27

Do wygrania prawdziwe perełki! Sztaby WOŚP w powiecie wielickim ruszyły z licytacjami

Autor Marzena Gitler
Do wygrania prawdziwe perełki! Sztaby WOŚP w powiecie wielickim ruszyły z licytacjami

Sztaby WOŚP z powiatu wielickiego przygotowują się do 32. finału akcji, który odbędzie się w niedzielę 28 stycznia. Już ruszyły licytacje, a do wygrania są prawdziwe parełki.

W niedzielę, 28 stycznia odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany pod hasłem pt. „Tu wszystko gra! OK!”. Sztaby z powiatu wielickiego zachęcają, aby wrzucać do puszek, które już czekają w stałych punktach w Gdowie, Marszowicach, Wieliczce, Niepołomicach, Kłaju, Dojazdowie i Krakowie, licytować, organizować wydarzenia i wpłacać do e-skarbonek. W tym roku środki zabrane podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafią na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Skarbonki w Gdowie i nie tylko

Sztab WOŚP Gdów, podobnie jak w latach ubiegłych, działa przy Centrum Kultury w Gdowie, a w  dniu Finału będzie stacjonował w  Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Po raz kolejny działania sztabu wspierać będą Centrum Kultury Gminy Łapanów, wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Gdowie oraz Rajdowa WOŚP.

Wolontariusze będą zbierać datki, jak w podczas każdego finału, przy kościołach w Gdowie, Jaroszówce, Niegowici i Zagórzanach, ale także przy gdowskich sklepach GS, Delikatesach Centrum i Biedronki.  Jednak już teraz można wesprzeć WOŚP datkami do puszek stacjonarnych, które znajdują się w:

  • Sklepie spożywczym ARO- ul. Młyńska,
  • Delikatesach Market Point,
  • Gminnej Hali Sportowej w Gdowie
  • Szkole  Podstawowej w Marszowicach.

"Zachęcamy także do wsparcia puszek stacjonarnych w Market Point w Wieliczce  (na ul. G. Narutowicza 1 oraz ul. Powstania Warszawskiego 15/16), w  Niepołomicach (Niepołomice 10), Kłaju, Dojazdowie i Krakowie (ul. Pułkownika Francesco Nullo 42)" - zapraszają organizatorzy.

32. finał WOŚP❤️❤️❤️ Już w niedzielę, 28 stycznia 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ❤️ zorganizowany pod...

Opublikowany przez Gmina Gdów Czwartek, 18 stycznia 2024

Niepołomice licytują dla WOŚP

Do wielkiego finału przygotowuje się już Sztab WOŚP Niepołomice. "Na ulicach naszej gminy przywita Was 35 ekip wolontariuszy z serduszkami i uśmiechem. W tym roku do kwestowania dołączą się również domy kultury w których, nasze kreatywne panie i panowie już planują atrakcyjne spotkana i wydarzenia" - zapowiadają organizatorzy ze Sztabu 527 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Niepołomicach.

28 stycznie zagramy z #FundacjąWOŚP po raz 32. Na ulicach naszej gminy przywita Was 35 ekip wolontariuszy z serduszkami...

Opublikowany przez Sztab WOŚP Niepołomice Środa, 3 stycznia 2024

W akcję włączają się miejscowe organizacje, przedsiębiorcy i samorządowcy, którzy ofiarowują niezwykłe atrakcje. Pasjonaci biegania z Tres Compañeros przeznaczyli na licytację vouchery -  darmowe pakiety z dedykowanymi numerami na wszystkie zaplanowane na 2024 imprezy biegowe, których są organizatorami. Limitowana koszulka retro Puszczy Niepołomice z autografami zawodników od Michała Hebdy – zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice już osiągnęła cenę ponad 1000 zł. Można wygrać udział w treningu pierwszej drużyny MKS Puszczy Niepołomice, karnet na godzinę strzelania na nowo otwartej wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach, spotkanie przy kawie z kapitanem Puszczy Niepołomice Jakubem Serafinem, voucher na Maraton Maturalny - zaprasza na serię spotkań powtórkowych przed maturą podstawową z matematyki od Centrum Zdolnych Adeptów (wart 550 zł!), samodzielne obserwacje księżyca w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym, czy godzinę jazdy konnej z Goplaną i Noskiem.

Pieniądze można też wpłacać już do e-skarbonki. "Nie trzeba czekać do 28 stycznia. Już dziś możemy wesprzeć ten szczytny cel" - zachęca burmistrz Roman Ptak.

Uruchomiliśmy gminną eSkarbonkę WOŚP na 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❤️: „Płuca po pandemii. Gramy dla...

Opublikowany przez Roman Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Piątek, 12 stycznia 2024

To oczywiście nie wszystko. Informacje o licytacjach i wydarzeniach związanych z finałem można śledzić na stronie Sztab WOŚP Niepołomice na Facebooku. "O 20.00 zbierzemy się na dziedzińcu Zamku Królewskiego i zapalimy zimne ognie, puszczając światełko do nieba" - zapraszają organizatorzy.

Wieliczka już gotowa do finału

Sztab WOŚP Wielickie Centrum Kultury opublikował program wielkiego finału, który odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. "Nie zabraknie również licznych atrakcji - koncertów, pokazów, przedstawień, licytacji i wielu, wielu innych…" - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

"Tradycyjnie na naszych ulicach będziecie mogli spotkać wolontariuszy z puszkami i naklejkami w kształcie serduszka. Nie zabraknie również licznych atrakcji - koncertów, pokazów, przedstawień, licytacji i wielu, wielu innych… Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was na najgorętszą niedzielę tej zimy" - napisał na Facebooku Sztab WOŚP Wielickie Centrum Kultury.

W imieniu Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Sztabu Wielickie Centrum Kultury serdecznie zapraszamy...

Opublikowany przez Wielickie Centrum Kultury Czwartek, 18 stycznia 2024

O szczegółach wydarzenia pisaliśmy w artykule:

Wielicki Sztab WOŚP gotowy na wielki finał
Sztab WOŚP Wielickie Centrum Kultury opublikował program wielkiego finału, który odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka