środa, 13 kwietnia 2022 09:04

Wózek dziecięcy – jak wybrać gondolę dla dziecka?

Autor Artykuł sponsorowany
Wózek dziecięcy – jak wybrać gondolę dla dziecka?

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka i gdyby tylko mógł, podarowałby mu gwiazdkę z nieba. Maluch jednak gwiazdki nie potrzebuje, ale przyda mu się wózek dziecięcy, który wiele korzyści oferuje. Jak kupić dziecku najlepszy wózek? Na jaki model warto postawić? Wybór gondoli jest dla rodziców sporym wyzwaniem. Decyzję trzeba dobrze przemyśleć i zastanowić się nad rozwiązaniem. Wybór nie jest łatwy ze względu na różnorodność dostępnych propozycji i modeli. Pomożemy Wam wybrać wózek dziecięcy, z którego na pewno będziecie zadowoleni!

Gondola dla dziecka – Jak wybrać odpowiedni wózek dla maluszka?

Gondola to pierwszy wózek dla małego dziecka. Maluszek podróżuje w pozycji leżącej i jest w nim odpowiednio zabezpieczony. Właściwie dobrana gondola dla dziecka to bardzo ważna sprawa. Wózek jest zazwyczaj największym wydatkiem, jaki ponosimy, kompletując wyprawkę, dlatego warto przemyśleć swój wybór bardzo dokładnie i wybrać najlepsze rozwiązanie. W sklepach znajdziemy wiele modeli wózków dziecięcych. Do wyboru są zarówno głębokie gondole, jak i bardzo praktyczne wózki głęboko-spacerowe. Młodym rodzicom może być trudno podjąć ostateczną decyzję. Jeśli jest to ich pierwszy maluszek, nie orientują się jeszcze w wózkach niemowlęcych! Nie wiedzą, jaka gondola dla dziecka sprawdzi się najlepiej i na jaki model wózka warto postawić. Na to pytanie nie ma też niestety uniwersalnej odpowiedzi, gdyż każdy rodzic ma inne wymagania i inne potrzeby. Wszyscy rodzice muszą więc sami zdecydować, jaka gondola dla dziecka będzie najlepsza. Zanim jeszcze rozpocznie się szukanie, warto odpowiedzieć sobie na takie pytanie:

  • Jakim budżetem dysponujemy?
  • Czy będziemy przewozić autem wózek dziecięcy?
  • Czy często jeździmy komunikacją miejską?
  • Czy chodzimy często pieszo?
  • Czy mieszkamy w bloku, czy w domu?
  • Czy będziemy wwozić wózek windą, czy wnosić schodami?
  • Czy często wyjeżdżamy na wieś i chodzimy na spacery do lasu?
  • Gdzie będziemy przechowywać wózek dziecięcy?

Jaki gondola dla dziecka będzie w Waszym przypadku najlepsza?

Dla wielu rodziców najważniejszym kryterium wyboru wózka dziecięcego jest jego waga, rozmiar i poręczność. Wbrew pozorom głęboka gondola wcale nie musi być duża i ciężka. Składana gondola sprawdzi się idealnie, jeśli stawiamy na łatwe przewożenie i wygodne przechowywanie. A jeśli najbardziej zależy nam na niskiej wadze, najlepiej wybrać model z aluminiowym stelażem.

Wózek dziecięcy powinien być przede wszystkim wygodny dla rodziców i bezpieczny dla dzieci. Ważne, aby był łatwy w codziennym użytkowaniu, spełniał nasze wymagania i oczekiwania. Podczas zakupów warto więc zwrócić szczególną uwagę na rodzaj kół, stelaż, sposób składania i amortyzację. Wszystko to ma bowiem duży wpływ na codzienny komfort i wygodne użytkowanie.

Za wagę wózka odpowiada zarówno stelaż, jak i koła. Koła piankowe charakteryzują się dużą zwrotnością i lekkością. Idealnie sprawdzają się w warunkach miejskich, świetnie nadają się na codzienne zakupy oraz spacery. Duże piankowe koła są od pompowanych zdecydowanie lżejsze i znacznie stabilniejsze od najmniejszych. Dlatego też piankowe koła w większym rozmiarze będą dobrym wyborem na wycieczki na wieś i miejskie wojaże. Osoby, które lubią częste wyjazdy, aktywności i trudne tereny, powinny postawić na koła pompowane. Taki wózek będzie nieco cięższy, ale na piaszczystych, nierównych drogach dużo wygodniejszy!

Z jakiego materiału gondola dla dziecka?

Wybierając pierwszą gondolę dla swojego dziecka, warto też zwrócić uwagę na rodzaj materiału. Wózek powinien być dostosowany do warunków zewnętrznych i kapryśnej pogody, aby malec był dobrze zabezpieczony. Dla maluszka urodzonego zimą lub jesienią warto wybrać nieprzemakalną gondolę. W przeciwnym razie musimy pamiętać, by zawsze zabierać ochronną przeciwdeszczową folię. Materiał powinien być wodoszczelny i bardzo wytrzymały, aby gondola nie przeciekała na deszczu i nie uległa zniszczeniu w trakcie spaceru. Ważne są także solidne ścianki wózka, które przed wiatrem i chłodem ochronią maluszka. Dla pociechy, która urodzi się wiosną lub latem, wybieramy materiał, który przepuszcza powietrze i zapewnia wewnątrz wózka właściwą cyrkulację. Gondola wykonana z oddychającego materiału zapewnia swobodny przepływ świeżego powietrza. Bardzo ważne jest również, aby wewnątrz gondoli nie było zupełnie ciemno, dlatego przyda się w budce małe okienko.

Wielofunkcyjne wózki 2w1 i 3w1, czyli gondola i spacerówka w jednym wózku dziecięcym

Najbardziej ekonomicznym i niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest gondola i spacerówka w jednym zestawie. Głęboko-spacerowy wózek 2w1 to połączenie gondoli, stelaża i siedziska spacerowego. Dostępne są również modele 3w1, które oprócz gondoli i spacerówki mają jeszcze nosidełko i pierwszy fotelik samochodowy. Wielofunkcyjny pojazd, który rośnie razem z pasażerem, przez pierwsze miesiące służy jako gondola, a potem wygodna wersja spacerowa. Gdy dziecko wyrośnie z wózka głębokiego, wystarczy wykonać kilka prostych ruchów, aby zamienić gondolę w komfortową spacerówkę. Wybierając pierwszy wózek dla maluszka, warto wziąć pod uwagę wielofunkcyjne modele, które oferują dodatkowe udogodnienie. Są one bardzo przydatne w wieku niemowlęcym i zapewniają wygodę podczas codziennych spacerów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://mamaija.pl/wozki-dzieciece/akcesoria-do-wozkow/gondole.html

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje