poniedziałek, 17 maja 2021 13:42

Wraca Puchar Niepołomic w skokach przez przeszkody

Autor Marzena Gitler
Wraca Puchar Niepołomic w skokach przez przeszkody

Po ponad 20 latach przerwy Klub Jazdy Konnej Pod Żubrem powraca do organizacji zawodów konnych. Od 21 do 23 maja w Niepołomicach odbędzie się Puchar Niepołomic – to nowy cykl regionalnych zawodów konnych.

Cały cykl składa się z trzech zawodów kwalifikacyjnych (maj, czerwiec, lipiec)  i uroczystego finału we wrześniu. Zawodnicy na każdym poziomie zaawansowania będą mieli możliwość walki o podium. W ramach Rundy Towarzyskiej, na wysokościach od 65 do 105 cm, a w ramach Rundy Regionalnej w konkursach od 115 cm do 135/140 cm.

Partnerem strategicznym w organizacji zawodów w skokach przez przeszkody o nazwie Puchar Niepołomic jest Gmina Niepołomice.

W kalendarzu Małopolskiego Związku Jeździeckiego na ten rok wpisane są również zawody w powożeniu sportowym oraz rywalizacja w zaprzęgach tradycyjnych.

Klub Jazdy Konnej Pod Żubrem ma na polu organizacji imprez sporo doświadczeń. W latach 1997-2000 organizował między innymi: Olimpiady Młodzieży w Ujeżdżeniu (1997), Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu (1998), Mistrzostw Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców w skokach przez przeszkody (2000).

Klub Jazdy Konnej pod Żubrem w Niepołomicach od 30 lat łączy pasję jeździecką i aspiracje sportowe. Lokalizacja Klubu w samym centrum Niepołomic, u stóp Zamku Królewskiego gwarantuje niepowtarzalny klimat tego miejsca. Do dyspozycji klubowiczów jest hotel dla koni, hala, zewnętrzna ujeżdżalnia i rozprężalnia, a także kompletna infrastruktura jeździecka oraz padoki.

Klub współpracuje z doświadczoną i uznaną kadrą trenerską, a klubowicze odnoszą sukcesy na zawodach towarzyskich, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Miłośnicy koni, którzy nie posiadają własnego wierzchowca mają możliwość rozpoczęcia przygody z jeździectwem w ramach zajęć rekreacyjnych.

inf. i foto: UMiG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje