środa, 20 września 2023 07:56

Wrocław. Wyszła pobiegać i już nie wróciła. Tomasz Duszyński powraca z nowym kryminałem!

Autor Mirosław Haładyj
Wrocław. Wyszła pobiegać i już nie wróciła. Tomasz Duszyński powraca z nowym kryminałem!

Tomasz Duszyński, zdobywca Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru, Złotego Pocisku Publiczności i nagrody na festiwalu Kryminalna Piła powraca z nowym, wciągającym i pełnym niedopowiedzeń i nagłych zwrotów akcji kryminałem! „Małomiasteczkowy”, czyli nowy kryminał Tomasza Duszyńskiego od wydawnictwa Skarpa Warszawska, nie pozwoli ci odłożyć się na bok!

Tomasz Duszyński wraca do czytelników z nowym kryminałem. Tym razem wrzuca bohatera w sieć ścisłych powiązań i powracających traum z  przeszłości w małomiasteczkowej atmosferze, gdzie każdy zna każdego… Tym razem Duszyński proponuje swoim czytelnikom  książkę, której akcja rozgrywa się w nieco dusznej atmosferze małej  miejscowości pod Wrocławiem i w samym Wrocławiu.

Okładka książki "Małomiasteczkowy"/Fot. i inf.: Wydawnictwo Skarpa Warszawska, materiały prasowe
Okładka książki "Małomiasteczkowy"/Fot. i inf.: Wydawnictwo Skarpa Warszawska, materiały prasowe

Wrocław. Młoda dziewczyna – Joanna Wasiak – nie wraca do domu z wieczornego biegu i znika bez śladu. Najważniejszą wskazówką jest urwany sygnał z aplikacji  na telefonie, z której korzystała. Rozpoczynają się bezowocne poszukiwania, w które angażuje się aspirantka Anna Rzecka, a Las Pilecki  we Wrocławiu staje się miejscem domniemanej zbrodni.

W tym samym czasie do małego dolnośląskiego miasteczka, po ponad dwudziestu latach, powraca policjant Konrad Cichecki. Czeka go tam  nie tylko chory na raka ojciec oraz przykre wspomnienia. Poza trudną do  rozliczenia przeszłością życia prywatnego od razu osaczają go  niewyjaśnione przed laty sprawy kryminalne. Czy jednak jego powrót to  dzieło przypadku czy stoi za tym coś więcej? Spotkanie z ojcem i dawnymi przyjaciółmi nie jest dla niego łatwe. Ożywają wspomnienia, a przy tym dawna sprawa zaginięcia, którą żył przed laty Wiązów.

Gdy podczas rewitalizacji rynku ujawnione zostają zwłoki kobiety, sprawa wydaje się być przesądzona. Czy łączy coś zaginięcie z ostatnich dni z zaginięciem sprzed ponad dwudziestu lat? Czy powrót Cicheckiego do miasteczka, właśnie w tym momencie, jest tylko przypadkiem? W tym małomiasteczkowym kryminale nic nie jest oczywiste, a skrywanych tajemnic nie da się łatwo pogrzebać.

Fot. i inf.: Wydawnictwo Skarpa Warszawska, materiały prasowe

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje

Rozrywka