środa, 20 lutego 2019 15:55

"Wrzuć piątaka dla zwierzaka" - akcja w skawińskiej Szkole Podstawowej nr 4

Autor Mądry Natalia
"Wrzuć piątaka dla zwierzaka" - akcja w skawińskiej Szkole Podstawowej nr 4

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie  po raz kolejny udowodniła, że los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest jej obojętny. Uczniowie „Czwórki” ponownie postanowili wesprzeć Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt - z jakim efektem? Oto relacja:

- Akcja pod hasłem „Wrzuć piątaka dla zwierzaka” trwała od listopada do stycznia br. Celem akcji, oprócz wspomnianej pomocy potrzebującym zwierzakom, było kształtowanie właściwej postawy empatii, a także wrażliwości w stosunku do czworonogów. Uczniowie  w piękny sposób pokazali, że potrafią i chcą pomagać.
   W tym roku w akcję szczególnie zaangażowali się uczniowie klasy 7b - Jacek Kuczara oraz Dawid Panek, mając przy tym wsparcie Pauliny Zwierz - nauczyciela Opiekuna Rady Uczniowskiej. W trakcie trwania zbiórki, zgromadzono karmę, koce, artykuły pielęgnacyjne oraz zabawki. W zbiórkę włączyli się uczniowie wszystkich klas oraz dyrektor i nauczyciele.     Po zakończeniu akcji uczniowie  wraz z opiekunem i rodzicami udali się do schroniska w celu przekazania datków i upominków.  Pracownik schroniska zapoznała chłopców ze specyfiką jego funkcjonowania. Wizyta u czworonożnych przyjaciół była bardzo pouczająca. Dodatkowo na konto schroniska wpłynęły pieniądze zebrane w czasie trwania akcji.     W tym roku było to 865,50 zł! Możemy być dumni z naszych uczniów za ich chęć niesienia pomocy potrzebującym!
Podsumowaniem akcji w szkole był konkurs plastyczny dla klas 0-3 oraz plastyczno-literacki dla klas 4-8 pt. „Mój pupil” organizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie przygotowywali prace, na których przedstawiali swoich zwierzęcych przyjaciół - tych, którzy czekają na nich w domu lub tych wymarzonych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, uczniowie wykonali wiele barwnych, ciekawych ilustracji. Oceniający stanęli przed trudnym zadaniem wyboru najlepszych prac.
   W klasach młodszych pierwsze miejsce zdobyła uczennica Nikola Iwanowicz z klasy 1a, drugie miejsce – Marlena Solarz z „zerówki”, a trzecie Anna Jamro z klasy 2a. Wyróżnieni zostali: Oliwia Ożóg – klasa 1b, Julia Ożóg – klasa 1a oraz Igor Wcisło – uczeń 3a.
   Wśród starszych uczniów pierwsze miejsce zdobyła uczennica Zofia Bobak z klasy 6b,  drugie Anna Kolberg z klasy 6b, natomiast trzecie Martyna Balza z klasy 4a. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczniowie  biorący udział w konkursie mogli cieszyć się słodkim upominkiem. -

Info/Foto: SP4 w Skawinie

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka