poniedziałek, 1 lipca 2024 07:19

Wskoczył do wody i nie wypłynął. Tragiczny finał poszukiwań młodego mężczyzny

Autor Katarzyna Jamróz
Wskoczył do wody i nie wypłynął. Tragiczny finał poszukiwań młodego mężczyzny

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (30 czerwca) w godzinach popołudniowych w miejscowości Błonie w powiecie tarnowskim. Młody mężczyzna wskoczył do wody, ale z niej nie wypłynął. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny.

Do tragedii doszło około godziny 17:30. Służby ratunkowe otrzymały informacje o mężczyźnie, który, wraz ze swoim znajomym, wskoczył do rzeki. Według relacji świadków młody mężczyzna nie wypłynął na powierzchnię. Jego towarzysz próbował go ratować – niestety bezskutecznie.

Dzisiaj o godzinie 17:27 do SKKM wpłynęło zgłoszenie ze w rzece Dunajec zaginął mężczyzna. Do działań zadysponowano 5...

Opublikowany przez Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie Niedziela, 30 czerwca 2024

Nie żyje 22-letni obywatel Mołdawii

Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe. Do działań zadysponowano 5 wozów bojowych w tym specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego. – W wyniku prowadzonych poszukiwań o godzinie 18:45 nurek zlokalizował poszkodowanego na dnie rzeki i w tym momencie osoba ta została ewakuowana na brzeg – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Mimo podjętej reanimacji, życia 22-letniego obywatela Mołdawii nie udało się uratować. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Fot. KM PSP Tarnów/Edycja własna

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka