wtorek, 18 października 2022 11:52

Wybierasz się w podróż? Uwaga! Będzie przerwa we wszystkich punktach paszportowych!

Autor Marzena Gitler
Wybierasz się w podróż? Uwaga! Będzie przerwa we wszystkich punktach paszportowych!

Wydział Paszportowy Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie informuje o przerwie w przyjmowaniu wniosków i wydawaniu paszportów w Punktach Paszportowych w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie oraz wszystkich terenowych punktach w Małopolsce.

W Punktach Paszportowych w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie Przerwa nastąpi w możliwości składania wniosków paszportowych oraz odbioru dokumentów paszportowych nastąpi od 8 listopada od godz. 14 do 10 listopada 2022 roku.

Osoby, które miały wyznaczony termin odbioru paszportu w tym terminie powinny zgłosić się w innym terminie, nawet jeśli otrzymały sms lub e-mail o przygotowaniu paszportu do odbioru.

W tym czasie, w wyjątkowych pilnych sytuacjach będzie można otrzymać wyłącznie paszport tymczasowy (ważny maksymalnie 1 rok, bez biometrii).

Podobna przerwa zostanie wprowadzona we wszystkich Terenowych Punktach Paszportowych w Małopolsce (w Bochni, Brzesku, Chrzanowie, Gorlicach, Limanowej, Myślenicach, Nowym Targu, Olkuszu, Oświęcimiu i Wadowicach).

Od 7 do 10 listopada nie będzie można złożyć wniosku o wydanie paszportu a od 8 listopada (od godz. 14) do 10 listopada odebrać gotowych dokumentów.

Jak informuje Wydział Paszportowy Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przerwa spowodowana jest wejściem w życie od 13 listopada nowej Ustawy o Dokumentach Paszportowych i konieczności wprowadzenia wynikających z niej zmian technicznych.

Wznowienie funkcjonowania wszystkich punktów nastąpi 14 listopada 2022 roku.

fot. Głos24

Małopolska - najnowsze informacje