sobota, 13 maja 2023 11:11

Wszedł do ich domu przez uchylone okno. Działał zgodnie z planem

Autor Katarzyna Jamróz
Wszedł do ich domu przez uchylone okno. Działał zgodnie z planem

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dokonanej w domu jednorodzinnym na terenie Bochni. 24-latek przez uchylone okno wszedł do budynku i pod nieobecność domowników zabrał z niego konsolę do gier, pady, grę oraz… sześciopak piwa.

W niedzielę (30 kwietnia), około 21:30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie miasta miało dojść do włamania. Po dotarciu na miejsce mundurowi otrzymali od domowników listę utraconych przedmiotów zabranych przez sprawcę.

Znalazły się na niej plecak z kluczami, elektroniczny papieros, konsola do gier razem ze znajdującą się w oryginalnym opakowaniu grą, pady oraz… sześciopak piwa. Wartość poniesionych strat została wyceniona na 1000 złotych.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca. W trakcie czynności ustalili, że sprawca dostał się do budynku przez uchylone okno. Podczas sprawdzania terenu przyległego do domu policjanci znaleźli  … dwie puszki piwa zgubione przez sprawcę w momencie, w którym opuszczał budynek.

Ustaleniem i odnalezieniem osoby odpowiedzialnej za kradzież zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. którym udało im się wytypować potencjalnego sprawcę oraz możliwe miejsce jego przebywania. Kiedy udali się pod wskazany adres zastali tam 24-latka, który przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Mieszkaniec Bochni oddał część skradzionych przedmiotów. Te bardziej wartościowe – konsolę i grę – mężczyzna sprzedał, jednak udało się je również odzyskać. Skradzione napoje mężczyzna wypił. 24-latek z Bochni za swój czyn usłyszał już zarzuty. Za dokonanie kradzieży grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Inf. KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka