wtorek, 31 sierpnia 2021 13:56

Wybieramy mieszkania – Grodzisk Mazowiecki czy Pruszków?

Autor Artykuł sponsorowany
Wybieramy mieszkania – Grodzisk Mazowiecki czy Pruszków?

Wybór lokalizacji nowego mieszkania to decyzja, której nie powinniśmy pozostawiać przypadkowi. Zamiast liczyć na okazję lub przypadkowy strzał w dziesiątkę warto regularnie sprawdzać oferty deweloperów w najbardziej preferencyjnych dla nas lokalizacjach. Jedną z szczególnie modnych w ostatnim czasie lokacji jest Grodzisk Mazowiecki. Nowe mieszkania – Grodzisk Mazowiecki odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagających mieszkańców oferując wysoki komfort, energooszczędne technologie oraz doskonałe skomunikowanie z najważniejszymi punktami w mieście i nie tylko.

Dlaczego nowe mieszkanie od dewelopera?

Poszukując mieszkania do kupienia w Grodzisku Mazowieckim możemy wybrać z oferty rynku wtórnego lub postawić na mieszanie od dewelopera. To drugie z pewnością będzie droższe (porównujemy cenę za metr kwadratowy), ale w wielu przypadkach niższa cena mieszkań na rynku wtórnym to tylko pozór. O ile  mieszkanie rzeczywiście możemy kupić za mniejsze pieniądze, o tyle na jego wyremontowanie i wykończenie nierzadko musimy wydać znacznie więcej niż w przypadku zakupu i wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim. Skąd ta różnica?

Rynek wtórny bardzo często oferuje lokale mieszkalne w budynkach wznoszonych starymi technologiami. Wykorzystywane podczas budowy materiały nie były materiałami energooszczędnymi, a ewentualne izolacje budynków już dawno straciły swoje właściwości. Nieszczelne okna, wymiana instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i gazowej, nierzadko konieczność wymiany grzejników – to zaledwie kilka kosztów, z którymi powinniśmy się liczyć kupując mieszkanie z rynku wtórnego.

Mieszkanie od dewelopera oferuje nam natomiast:

-        innowacyjne technologie,

-        ciekawy układ pomieszczeń,

-        energooszczędne materiały,

-        dobrą lub bardzo dobrą izolację dźwiękową i termiczną,

-        możliwość zamieszkania na kameralnym osiedlu,

-        funkcjonalną aranżację przestrzeni wokół budynku,

-        doskonałe skomunikowanie z ważnymi punktami w mieście.

Grodzisk Mazowiecki czy Pruszków?

Obie lokalizacje oferują mieszkania deweloperskie o wysokim standardzie. W obu miastach powstają komfortowe osiedla mieszkaniowe, których kameralny charakter sprawia, że możemy zachować prywatność, jednocześnie mając świadomość tego, kto mieszka obok nas i w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Zarówno Grodzisk, jak i Pruszków zapewnia dogodne skomunikowanie z Warszawą… To wszystko sprawia, że wybór lokacji w tym względzie jest całkowicie subiektywny i powinien być podyktowany naszymi potrzebami w zakresie życia prywatnego i/lub zawodowego.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje