wtorek, 28 maja 2024 10:56

Wybierasz się do zoo komunikacją miejską? To warto wiedzieć

Autor Mirosław Haładyj
Wybierasz się do zoo komunikacją miejską? To warto wiedzieć

W związku z długim weekendem (od czwartku, 30 maja, do niedzieli, 2 czerwca) pojawią się dodatkowe kursy na linii nr 134 do ogrodu zoologicznego. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie poinformował również o kursowaniu linii nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) i LR0 do Ojcowa.

Zbliżający się długi weekend jest okazją do przypomnienia zasad funkcjonowania linii rekreacyjnych w okresie wiosenno-letnim.

Linie do ogrodu zoologicznego:

  • nr 134 („Cracovia Stadion” – „Zoo”) – w soboty i dni świąteczne w przypadku prognozowanej korzystnej pogody kursuje co 15 minut, w przeciwnym przypadku co 30 minut
  • Dodatkowe kursy są realizowane w godz. ok. 9.00–18.00
  • Autobusy kursują z bagażnikami rowerowymi – załadunek na przystankach „Cracovia Stadion” i „Zoo”.
  • nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) – w soboty i dni świąteczne w przypadku prognozowanej korzystnej pogody kursuje co 15 minut
  • Kursy są realizowane w godz. ok. 10.00–18.00.

Linia do Ojcowa:

  • nr LR0 („Os. Podwawelskie” – „Ojców Zamek”) – w soboty i dni świąteczne w przypadku prognozowanej korzystnej pogody kursuje co 35 minut
  • Kursy są realizowane w godz. ok. 8.00–20.00
  • Na wybranych kursach pojawiają się autobusy z bagażnikami rowerowymi – załadunek na przystankach „Os. Podwawelskie” i „Ojców Zamek”.

Zasady zachowania ważności biletów

Linie 134, 434 poruszają się w całości w I strefie biletowej.

Dla linii LR0 odcinek „Os. Podwawelskie” – „Rondo Ofiar Katynia” znajduje się w I strefie biletowej, odcinek „Szyce Wesoła” – „Czajowice Władysława Łokietka” w II strefie biletowej, natomiast odcinek „Sąspów Cmentarz” – „Ojców Zamek” w III strefie biletowej.

Bilety okresowe obowiązujące w strefie biletowej I, II lub III (z wyłączeniem biletów wykupionych na 1 linię) zachowują ważność na całej trasie linii LR0.

W przypadku biletów do kasowania obowiązują zwykłe przepisy taryfowe.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka