czwartek, 11 kwietnia 2024 14:48

Wygrał bezapelacyjnie. Wielki sukces wójta z Małopolski

Autor Katarzyna Jamróz
Wygrał bezapelacyjnie. Wielki sukces wójta z Małopolski

Muszę przyznać, że wynik, jaki uzyskałem, a tak naprawdę, jaki my wszyscy uzyskaliśmy, przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Otrzymać tak ogromne poparcie to wspaniałe wyróżnienie. Serdecznie dziękuję państwu za każdy głos! – przekazał za pośrednictwem Facebooka Marcin Kiwior. Wójt gminy Skrzyszów w wyborach samorządowych zdobył ponad 93 procent głosów.

W niedzielę (7 kwietnia) w Polsce odbyły się wybory samorządowe. Mieszkańcy kraju wybrali swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów oraz sejmików województw. Głosowano również na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. O fotel włodarza gminy Skrzyszów ubiegał się tylko jeden kandydat – Marcin Kiwior.

Rekordowe poparcie dla wójta

Mieszkańcy gminy, którzy udali się do lokali wyborczych, na kartach do głosowania przy kandydaturze Kiwiora zaznaczali jedynie „za” albo „przeciw”. Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą frekwencja w gminie Skrzyszów wyniosła tego dnia 49,10 procent. Swój głos na Marcina Kiwiora oddało 5 176 mieszkańców. Przeciwnych było zaledwie 337 wyborców. – Muszę przyznać, że wynik, jaki uzyskałem, a tak naprawdę, jaki my wszyscy uzyskaliśmy, przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Otrzymać tak ogromne poparcie to wspaniałe wyróżnienie. Serdecznie dziękuję państwu za każdy głos! – przekazał wójt gminy Skrzyszów za pośrednictwem Facebooka.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Skrzyszów, Szanowni Państwo, wybory samorządowe 2024 przeszły do historii. Serdecznie dziękuję...

Opublikowany przez Marcin Kiwior - Wójt Gminy Skrzyszów Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Szósty wynik w Polsce

Jak sam przyznaje, tak dobry wynik to efekt nie tylko jego pracy, ale także całej rady gminy i pracowników urzędu. – Ten werdykt wyborczy odbieram jako dowód docenienia naszych starań. Jednocześnie mam świadomość wielkiego kredytu zaufania, jakim zostałem kolejny raz obdarzony. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść państwa oczekiwań – zadeklarował w zamieszczonym na Facebooku poście.

Drodzy Mieszkańcy – jesteście niesamowici!🙂 Wynik, który dzięki Wam uzyskaliśmy w niedzielnych wyborach (93.89%) jest...

Opublikowany przez Marcin Kiwior - Wójt Gminy Skrzyszów Wtorek, 9 kwietnia 2024

Co ciekawe, wynik, który zdobył, uplasował się na szóstym miejscu w całej Polsce. Z kolei w gminach powyżej 10 tys. mieszkańców, to jego wynik okazał się najlepszy. – Jestem niesamowicie wdzięczny za tak duże poparcie, które motywuje do dalszej pracy. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pracowali ze mną na ten wynik. Razem możemy wszystko! – zaznaczył.

Fot. Ilustracyjne/Mateusz Łysik/Głos24/Screen z Facebooka

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka