Dwa pełne samochody ciężarowe to efekt zbiórki na rzecz powodzian przeprowadzonej w gminie Zielonki (powiat krakowski). Zebrane produkty trafiły już do domu Pomocy Społecznej w Prószkowie, w województwie Opolskim.
— Z całego serca dziękuję za niesamowitą mobilizację i ogromne zaangażowanie w akcję pomocy dla powodzian. Dzięki współpracy całej naszej społeczności udało się zebrać ogromne ilości darów, które trafiły do potrzebujących — napisał na swojej platformie Facebook, Wójt gminy Zielonki Mirosław Golanko.
Zbiórka trwała około tydzień i wzięły udział wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Zielonki, a także koła gospodyń wiejskich, organizacje, sołectwa, szkoły i przedszkola. Łącznie udało się zebrać aż 63 palety darów.
Foto: Gmina Zielonki
















![[WIDEO] Sześć wariantów S7 z Krakowa do Myślenic. GDDKiA odkrywa karty](https://cdn.glos24.pl/2025/11/S7-Warianty_w300.webp)


