wtorek, 19 kwietnia 2022 08:40

Wyjątkowe wydarzenie powraca do Miechowa. Poczujesz jak się jak w średniowieczu

Autor Norbert Kwiatkowski
Wyjątkowe wydarzenie powraca do Miechowa. Poczujesz jak się jak w średniowieczu

To już pewne! Festyn średniowieczny powróci do Miechowa. To wydarzenie, które cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców i gości uczestniczących w Miechowskich Dniach Jerozolimy.

Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Mecenat Małopolski – I edycja 2022 przyznał fundusze, które pozwolą na realizację różnorodnych wydarzeń m.in. festiwali, koncertów, spektakli, widowisk historycznych, wystaw i konkursów odbywających się na terenie Województwa Małopolskiego.

W ramach „Mecenatu Małopolski” wsparcie finansowe w kwocie 30 000 zł otrzyma również Parafia Grobu Bożego, która we współpracy z Gminą Miechów realizować będzie zadanie pn. „Regionalne dziedzictwo kulturowe na Festynie Średniowiecznym w Miechowie”.

Propozycje działań zaplanowanych w ramach festynu obejmować będą zadania odnoszące się do zagadnień regionalizmu, w celu umocnienia tradycji ziemi miechowskiej i przedstawienia jej wkładu w zrównoważony rozwój Województwa Małopolskiego.

Przedsięwzięcie odbędzie się w ramach VII Miechowskich Dni Jerozolimy zaplanowanych na 10 -11 września 2022 roku.

W niedzielę 11 września w ogrodach parafialnych odbywać się będzie Festyn Średniowieczny wraz z warsztatami rzemiosł tamtej epoki. Mieszkańcy i goście będą mogli zobaczyć jak wyglądała praca kowala, garncarza, powroźnika i mincerza. Zorganizowany  zostanie również pokaz tańców dawnych, parada konna, pokazy walk rycerskich, a dla najmłodszych gry i zabawy wraz z karuzelą średniowieczną.

Zadanie realizowane będzie przez Parafię Grobu Bożego przy wsparciu merytorycznym i logistycznym Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie.

Źródło oraz foto: Gmina i Miasto Miechów

Miechów - najnowsze informacje