czwartek, 15 czerwca 2023 08:48

Wyjątkowy tydzień w Myślenicach. Takiej wystawy jeszcze nie było

Autor Norbert Kwiatkowski
Wyjątkowy tydzień w Myślenicach. Takiej wystawy jeszcze nie było

Lokalna Grupa Działania Ziemi Myślenickiej wraz z Muzeum Niepodległości w Myślenicach i Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice (Jarosław Szlachetka) zapraszają na wyjątkową wystawę poświęconą Andrzejowi Średniawskiemu.

Na wystawie przybliżymy Państwu sylwetkę senatora z Myślenic, który swoją skromnością, patriotyzmem i niezwykłymi dokonaniami do dziś inspiruje wielu myśleniczan. Otwarcie wystawy nastąpi 13 czerwca o godzinie 10.00 na płycie myślenickiego rynku.

W tym samym tygodniu, Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaprasza na promocję książki "Księga ławników myślenickich (1700 - 1725)" z udziałem jej autora, dra hab. Macieja Mikuły, która odbędzie się 16 czerwca o godzinie 17.00. Książka została wydana przy wsparciu finansowym muzeum i po "Oppidum nostrum Mislimicze" stanowi naszą drugą publikację źródłoznawczą do historii Myślenic. Tym razem w ręce czytelnika oddana została edycja dokumentów, których oryginały znajdują się w archiwum naszego muzeum. Wierzymy, że wielu dzisiejszych myśleniczan będzie mogło odnaleźć w tej książce wzmianki o swoich przodkach.

Inf oraz foto: Dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka