poniedziałek, 25 kwietnia 2022 14:04

Wyjazd samochodem za granicę – o czym należy pamiętać?

Autor Artykuł sponsorowany
Wyjazd samochodem za granicę – o czym należy pamiętać?

Na czas wyjazdu zagranicznego warto wykupić ubezpieczenie dla uczestników jak i dla samego pojazdu. Dobre zabezpieczenie oznacza spokojne wakacje czy inny wyjazd. Koszty zabezpieczenia są bardzo niskie i korzystny dla wszystkich.

Zagraniczne wakacje dla rodziny

Wyjazd z rodziną to wiele emocji i dużo przygotowań, ale nie można zapominać o tym, aby wykupić ubezpieczenie. W krajach europejskich ubezpieczenie OC i Zielona Karta z Polski obowiązuje, ale trzeba pamiętać, że jest to tylko podstawowa polisa. Może zdarzyć się taka sytuacja, że to będzie zbyt mało, a z kolei pokrycie kosztów z własnej kieszeni będzie bardzo kosztowne. Dobrze wybrane ubezpieczenie samochodu na wyjazdprzyniesie bardzo dużo korzyści. Po Unii Europejskiej można jeździć tylko z OC, ale jeśli jedziemy na wakacje przez inne kraje to trzeba mieć Zieloną Kartę. Kartę można otrzymać za darmo od ubezpieczyciela. Warto również pamiętać o tym, że wyjeżdżając poza granicę kraju koniecznie trzeba zabrać wszystkie dokumenty włącznie z potwierdzeniem posiadania OC.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu

Wykupując ubezpieczenie OC wiele firm oferuje mini assistance w pakiecie. Jest ono darmowe, ale wiąże się z okrojonymi możliwościami w razie jakichkolwiek problemów. Jeśli doszło do kolizji to mini assistance zadziała, ale jeśli jest awaria samochodu, albo kradzież to trzeba sobie radzić we własnym zakresie. Koszty holowania pojazdu zagranicą mogą być bardzo wysokie, a wręcz nieopłacalne. Wykupując takie ubezpieczenie można zdecydować, na jaki okres czasu mają obowiązywać? Może to być tydzień, dwa tygodnie czy miesiąc. W ten sposób można zaoszczędzić na ubezpieczeniu kupując tylko takie, jakie jest potrzebne na wyjazd. Dobrym pomysłem jest sprawdzić ile mógłby kosztować OC i Assistance na rok od tej oferty, jaką mamy na miesiąc czy na krótszy okres czasu. Zanim zostanie podpisana oferta warto sprawdzić warunki korzystania z polisy. Każda firma ubezpieczeniowa ma inne podejście do tego tematu. Sprawdzenie warunków upewni podróżujących do tego, na co konkretnie mogą sobie pozwolić.

Najkorzystniejsze ubezpieczenie na czas wyjazdu

Sprawdzamy, kiedy przysługuje assistance. Ubezpieczenie działa na wypadek awarii, kolizji lub wypadku. Sprawdzić należy również, jaką minimalna odległość od domu obowiązuje na ubezpieczenie. Wiele towarzystw nie ma tutaj żadnych limitów. Jeśli dostępne jest holowanie pojazdu to trzeba sprawdzić, na jaką odległość? Może to być kilkadziesiąt kilometrów, ale może nie być żadnego limitu kilometrów. Ważne jest to czy otrzymamy samochód zastępczy, albo czy jest możliwa naprawa na miejscu.

Ubezpieczenie turystyczne dla wszystkich

Koszty leczenia poza granicami kraju są bardzo wysokie, dlatego warto zabezpieczyć się wykorzystując do tego ubezpieczenie turystyczne. Takie ubezpieczenie przydaje się w kraju jak i zagranicą. Obejmuje również zgubiony bagaż czy odwołanie rezerwacji noclegów.

AC i NNW

Za granicą przydaje się również posiadanie AC. Może się tak zdarzyć, że sprawca wypadku nie ma ubezpieczenia i wtedy osoba poszkodowana otrzyma pieniądze ze swojego AC. Potrzebne będzie również NNW chroniące podczas wyjazdów zagranicznych od nieszczęśliwych wypadków i krzywd wyrządzonych osobom trzecim.  Na https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/ można znaleźć najtańsze ubezpieczenia na rynku.

Nie warto ryzykować wyjazdu bez ubezpieczenia. Polisę można dopasować do własnych wymagań i oczekiwań. Nie jest droga, ale za to daje pełną ochronę na wypadek zdarzeń, które mogą mieć miejsce poza granicami kraju.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje