czwartek, 21 kwietnia 2022 10:48

Wykładziny do obiektow handlowych - jakie wybrac?

Autor Artykuł sponsorowany
Wykładziny do obiektow handlowych - jakie wybrac?

Myśląc o wykończeniu podłogi w obiektach handlowych, bardzo rzadko zastanawiamy się nad wykładzinami. Główne obawy dotyczą dużego natężenia ruchu, który może powodować przedwczesne zużycie czy problemy z utrzymaniem wykładziny (zwłaszcza dywanowej) w czystości. A przecież stan podłóg stanowi ważną część w budowie profesjonalnego wizerunku Twojego sklepu. Na szczęście odpowiednio dobrane wykładziny to trwałe i eleganckie rozwiązanie, a przy tym dość ekonomiczne i łatwe w ułożeniu. Jak znaleźć dobrą wykładzinę?

Komfort to podstawa!

Handlowcy z całego świata od dawna zdają sobie sprawę z tego, że zapewnienie klientowi komfortowych warunków podczas dokonywania zakupów powoduje, że spędza on w sklepie więcej czasu i w konsekwencji zostawia więcej pieniędzy przy kasie. Zasada ta może przydać się przy doborze wykładziny obiektowej - postaw na ciepłe kolory, spójne z pozostałymi elementami wykończenia, meblami i oferowanym asortymentem, a zauważysz pozytywne zmiany. Poza tym miękkie podłoże, tłumiące hałas i amortyzujące kroki, odbierane jest jako uspokajające, a to również wpłynie na samopoczucie klientów. To również doskonały sposób na zniwelowanie stresu związanego z zatłoczeniem obiektów handlowych.

Wykładzina obiektowa musi być trwała

Wygląd podłogi to jeden z najważniejszych elementów rzutujących na odczucia odwiedzających sklep czy obiekt handlowy. Zniszczona, łuszcząca się czy odbarwiona wykładzina byłaby wyjątkowo zniechęcająca i z pewnością nie kojarzyłaby się z atrakcyjnym i profesjonalnym charakterem, który starasz się nadać temu miejscu. Dlatego sięgając po wykładzinę podłogową, trzeba skupić się na modelach przeznaczonych do zastosowania przemysłowego, czyi takich, które będą mogły wytrzymać dziesiątki tysięcy kroków dziennie, regularne mycie detergentami, błoto i piasek przynoszone na podeszwach butów klientów, a nierzadko również przejazdy wózkami transportowymi w celu ułożenia towaru. Idealnie by było, gdyby przy tym nie wymagała przesadnej konserwacji - i tu właśnie swoje przewagi nad drewnem ukazuje wykładzina obiektowa.

Nie zapomnij o sprzątaniu!

Tysiące, dziesiątki tysięcy, a nawet więcej kroków dziennie oznacza jedno - podłoga w Twoim sklepie, galerii handlowej czy innym obiekcie handlowym będzie musiała być codziennie sprzątana, niekiedy nawet kilka razy. Zatem już na etapie wyboru warto wziąć to pod uwagę i np. wybrać taką nawierzchnię, którą bezie można łatwiej myć. Porowate, szorstkie czy chropowate wykończenie raczej nie będzie najlepszym pomysłem, podobnie jak wykorzystane podatnej na zarysowania nawierzchni - w rysach czy porach będzie się gromadził trudny do usunięcia brud. Nie oznacza to jednak, że nie możesz pozwolić sobie nawet na podłogę pokrytą wykładziną dywanową - jednak przy wyborze modelu warto kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale także rodzajem włosia i jego właściwościami. Istnieją technologie i materiały sprawiające, że nawet wykładziny dywanowe nie muszą być trudne w sprzątaniu i podatne na zabrudzenia. Warto się nimi zainteresować.

Bezpieczeństwo, o którym nie możesz zapomnieć

W obiektach, przez które przewijać się setki, a nawet tysiące osób dziennie, ważna jest również kwestia zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom. Dlatego właśnie wykończenie wykładziny obiektowej musi być antypoślizgowe i najlepiej amortyzujące ewentualne upadki. Wbrew pozorom można znaleźć takie rozwiązania, które z jednej strony będą antypoślizgowe, a z drugiej łatwe w czyszczeniu, jednak trzeba będzie sięgnąć po modele wykładzin dedykowane właśnie takim zastosowaniom.

Gdzie szukać wykładzin do obiektów handlowych?

Z pewnością nie w marketach budowlanych i w punktach nastawionych na sprzedaż wykładzin głównie dla użytkowników prywatnych. Po prostu asortyment oferowany w takich miejscach nie jest dostosowany dla skrajnie intensywnej eksploatacji i tysięcy kroków każdego dnia. Profesjonalnych rozwiązań trzeba szukać w profesjonalnych sklepach - wówczas możesz liczyć nie tylko na trwałe, bezpieczne, łatwe w sprzątaniu i efektywne podłogi, ale również na pomoc specjalistów, dzięki którym idealnie trafisz z wykładziną w potrzeby i charakterystykę Twojego biznesu.

Ogromny wybór wykładzin - dla biura, restauracji, sklepu, szkoły i obiektu handlowego - znajdziesz w ofercie sklepu Matrax. Możesz liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny, ale także na fachowe porady, pomoc w obliczeniu ilości potrzebnej wykładziny, transport i fachowy montaż, który zapewni Ci spokój na lata. Wejdź na https://www.matrax.pl/ lub zadzwoń pod numer 502 062 967 i przekonaj się, jak wspaniała może być nowa podłoga w Twoim sklepie!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje